Mevlide yoğun ilgi

Kahramankazan Belediyesi’nce, hain darbe girişiminin engellenmesinin 3’üncü yıl dönümü dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında ilk olarak, Ulu Camii de şehitler için mevlit okutuldu. Şehitler için okutulan Mevlid-i Şerife, Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat oğuz, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, ilçe protokolü ile şehitlerin yakınları ve gaziler ile vatandaşlar katıldı. Kahramankazanlılar mevlide yoğun ilgi gösterirken, şehitlerin ailelerini yalnız bırakmadı. Mevlit sonrasında vatandaşlara lokum ve şerbet ikram edildi.

Fotoğraflarla 15 Temmuz

Bir diğer etkinlik ise 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında çekilen fotoğraflardan oluşan fotoğraf sergisi oldu. Ulu Cami avlusunda açılan fotoğraf sergisine Cuma namazından çıkan vatandaşlar yoğul ilgi gösterdi. Başkan Oğuz, milletvekilleri Şahin ve Yıldız ile vatandaşlar sergiyi gezdi. Sergide, darbe girişimi gecesinde Kahramankazan başta olmak üzere Türkiye genelinde çekilen fotoğraflar yer aldı. Sergi, etkinliklerin sona ereceği 16 Temmuz tarihine kadar gezilebilecek.   

Şehit ailelerine ziyaret

Başkan oğuz ve beraberindekiler daha sonra ise şehitlerin ailelerini evlerinde ziyaret etti. Ziyaret sırasında şehitler için Kuran-I Kerim okunarak dualar edildi. Başkan oğuz ve beraberindekiler şehit aileleriyle sohbet ederek, acılarını paylaştı. 

Unutmadık, unutturmayacağız

Başkan Oğuz, Türk Milleti’nin 15 Temmuz gecesi demokrasi tarihine altın harflerle yazılan bir destan yazdığını ifade ederek, “15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ateşlediği işaret fişeğini takip eden Türk milleti o gece aynı Çanakkale’de, istiklal Harbi’nde olduğu gibi destan yazdı” dedi. 15 Temmuz’u unutmadıklarını, unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını söyleyen Oğuz, “Aziz şehitlerimizden, kahraman gazilerimizden ve büyük Türk Milleti’nden Allah razı olsun. Onların bu kahramanlıklarını sonsuza dek unutmayacağız ve unutturmayacağız” dedi.