Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Genç Girişimciler ve Yönetişim Derneği” ile “Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Şubesi” yönetimi ile bir araya geldi.

Başkent’te farklı meslek guruplarından oluşan sivil toplum kuruluşlarını makamında kabul eden Başkan Yavaş, ticari, sosyal ve kültürel projeler üreten derneklerin ve iş dünyasının Ankara’ya dair proje, görüş ve önerilerini tek tek dinliyor.

 

“ANKARA’MIZI BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ”

Genç Girişimciler ve Yönetişim Derneği Başkanı Nezih Allıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile MÜSİAD Ankara Şube Başkanı Hasan Basri Acar ve yönetim kurulu üyeleri ile ayrı ayrı görüşen Başkan Yavaş, meslek gruplarından gelen taleplere öncelik verdiklerini vurguladı.

“Bizler yapacağımız tüm proje ve işlerde sizlere de danışacağız. Demokratik ve katılımcı uygulamalarımıza devam edeceğiz. Ankara’mızı birlikte yöneteceğiz” diyen Başkan Yavaş, iş dünyasının yeşil alanlardan altyapıya, sanayiden tarıma, ulaşımdan üretime, imar planlarından kentsel dönüşüme dair birçok yeni projesini dinledi, Ankara’ya yapmayı planladıkları projeleri paylaştı.

 

ŞEHİR EKONOMİSİ

Ankara’daki sorunları tek tek çözmek için ortak akılla hareket edeceklerinin altını çizen Başkan Yavaş, şöyle konuştu:

“Ankara’yı ortak akılla yönetmek için birçok STK ve dernekle iş birliği içerisinde olmayı sürdüreceğiz. Önemli olan şehrimizin ekonomisinin ayağa kaldırılması. Bunun için neler yapmak lazım? Vatandaşın bu işe nasıl girmesi ve nasıl üretken olması lazım? Bugünkü belediyecilik anlayışımız bu yönde çünkü artık şehirler yarışıyor.”