Haber : Hatice HÖKELEKLİ

 


TERMAL CENNETİNE MİLLİ BAHÇE

 ANKARA-  Kızılcahamam Belediye Başkanı gazetemize yaptığı açıklamalarda, Türkiye’nin ve Ankara’nın termal cenneti olduğunu ve  gelirini termalden ve turizmden artıracak imkanı bulunduğunu dile getirdi.

 Acar, “ Yatırımlarımızın en önemlilerinden bir tanesi 1941’de yapılmış olan, değişik zamanlarda tadilatı yapılmış bugüne kadar kullanılmış Büyük Hamam’ı yıkıp, bugün olmasa da önümüzdeki beş yıl içerisinde yerine apart konaklama ve tesisler yapmayı istihdam ve turizmi artıracağımızı düşünüyoruz. Termal deyince de fizik tedavide önemli rol oynayan kaynak sularımız ile 60 yataklı Fizik Tedavi Hastanesi yapmak planlarımız dahilinde. Kızılcahamam da milli parkımız var fakat çoğu ilde uygulanan Milli Bahçe projemiz de bulunmaktadır. Gelen turistler şimdi iki gün kalıyorlar. Biz bu Milli Bahçe ile konaklama sürelerini 10 güne çıkararak hem otellerimiz açısından, hem esnafımızın gelir artırıcı olacağını düşünüyoruz “  dedi.

 

NAYLON İSTİHDAM

 İstihdamı belediyede işe almak olarak görenlerin olduğunu ifade eden Acar,  “250 kişi ile iş yapabiliyorken 250 kişi daha almak ile istihdam olmuyor. Ben Mali Müşavir olduğum için biliyorum, bazı giderleri  artırmak adına “Naylon Fatura” derler ben bu istihdamı “Naylon İstihdam” olarak görüyorum. Bu 250 kişi üzerine istihdam adı altında alınan 250 kişi ile Kızılcahamam halkının hakkı gasp edilmiş oluyor sadece” dedi.

 

KIZILCAHAMAM’DA DÖKÜNTÜ KALMAYACAK

 Pınar mevkiinde Yöresel Ürünler satış binaları kullanıma açacaklarını belirten Acar, “ transit geçen insanlardan yöresel ürün satışı ile yine Kızılcahamam’a katkı sağlanacak. Girişte görülen sanayiyi başka yere taşımayı hiç düşünmedik, her ne kadar ilk girişte Kızılcahamam  görüntüsü önemli, göze batıyor olsa da bu sanayi etrafındaki döküntüleri ve görünüşünde tadilatlar yapılacaktır. Etlik Garajı da kötü görüntü arz ediyor. Araçlar Etlik Garajı’ndan değil de Sıhhiye,  Ulus’tan dönerek ring yapması için de uğraşacağız.” şeklinde konuştu.