Mahalle sakinlerine seslenen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Size ne söz verdiysem tutmanın rahatlığıyla karşınıza çıkıyorum” dedi. Türkiye’nin bir yerel seçme gittiğini ifade eden Yaşar, “Arkadaşlar bir yerel seçim yapacağız. Belediye başkanlarını, meclis üyelerini ve muhtarları seçeceğiz. Sizlere kim daha iyi hizmet getirecekse o göreve gelecek. Seçim sonucunda kazananda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olacak kaybedende Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olacak. Sizler hepimizi dinleyeceksiniz sonunda bir metrekarelik alanda oyunuzu vereceksiniz” dedi.

“Kin ve nefret kimseye yarar sağlamaz”

Hayatının hiçbir döneminde kavgadan yana olmadığını ifade eden Yaşar, “Televizyonlara bakınca her şeyden anlayan yorumcular bir tablo çiziyorlar. Bu tablo gerçek Türkiye manzarası değil. Bu ülkede kin ve nefret dili kimseye fayda sağlamadı. Hepimiz birbirimize saygı duymalıyız. Farklılıklar bizim zenginliklerimiz kimsenin bizi bölmesine izin vermemeliyiz. Demokrasi şöleni içinde bu seçimleri gerçekleştirmeliyiz. Size kim daha iyi hizmet verecekse onu seçmelisiniz. Bu seçimin sonucunda beka sorunu falan olmayacaktır. Eğer böyle bir sorun olursa biz Mansur Yavaş ile birlikte en önden gidenler oluruz kimse merak etmesin. Hepiniz beni tanıyorsunuz. Ben eğer doğru insansam bana sahip çıkın. Bende sizin hizmetkârınız olmaya devam edeyim”

Seçimlerin sonucunda beka sorunu olmayacak

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş ise “Sizden bir hemşeriniz olarak oy istiyorum. Ben herkesin belediye başkanı olacağım. Belediye başkanı vatandaşın parasını vatandaş için en iyi kullanacak verimli çalışmalar yapacak kişidir. Ben en son 2014 yılında sizden oy istemek için gelmiştim. O dönem başkanlığa seçilen kişi size verdiği sözleri tutmadı. Ayrıca bazı yardımların kesileceği söyleniyor. Biz böyle bir şeyi neden yapalım? Her belediyenin sosyal yardım çalışmaları vardır. Bizde sosyal yardım çalışmalarına devam edeceğiz. Ayrıca seçim çalışmaları sonucunda beka sorunu olacağını iddia ediyorlar. İftira en büyük günahlardan birisidir. Bu seçim sonucunda ülkenin beka sorunu olmayacaktır. Şehirleri iyi yönetecek insanlar seçilecektir.”