Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AK Parti Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı

“Muhalefet partileri liste kriziyle

IMG 20240221 WA0014 1

“Muhalefet partileri liste kriziyle boğuşurken biz projelerimizi anlatıyoruz”

“Biz yanlış adreste değiliz, siz de yanlış zamanda değilsiniz”

 

 

AK Parti Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, muhalefet partilerinin liste kriziyle, kendilerinin ise projeleriyle gündemde olduklarını söyledi. Çankırı, “Her sözün bir cevabı vardır ancak yerine getirilmeyen vaatlerin demokrasilerde tanımı yoktur. Bu yüzden biz yanlış adreste değiliz, siz de yanlış zamanda değilsiniz.” dedi.

 

Hazırız ve kararlıyız”

IMG 20240221 WA0012 878681d8 1 IMG 20240221 WA0010 2mlerin belirlenmesi amacıyla 31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde geri sayım sürüyor. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı da mahalle ve STK temsilcileri, sanayici ve iş adamları ile esnaf buluşmalarına aralıksız olarak devam ediyor. AK Partili Konak Adayı Çankırı günün ilk programında Kestane Pazarı esnafıyla bir araya geldi. Alt yapı yetersizliğinde en çok bölge esnafının mağdur olduğuna dikkat çekilen buluşmada, kronikleşen sorunun AK Belediyecilik ile son bulması arzu edildi. Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda esnaflarla da sohbet eden Çankırı; “ 1 Nisan itibariyle hizmet etme şerefine nail olacağız. Bizim yol haritamız belli yatırımlarımız hazır. Yıllardır ihmal edilen Kemeraltı’nı 7/24 yaşayan bir ahenkle tanıştıracağız.” mesajını verdi.

 

Tarihi yapılar endişe vermeyecek, aslına uygun olarak kazandırılacak”

 

Temasları çerçevesinde Tarihi İstiklal Okulu Kontak Yenilikçi Öğrenme Merkezi’ni ziyaret eden Çankırı merkezde yaşayarak öğrenen, evrensel düşünen ve doğayı severek değerleriyle eğitim alan öğrencilere yap-boz dağıttı. Öğrencilerle sohbet eden Çankırı’nın, ‘Nasıl bir Konak hayal ediyorsunuz’ sorusuna öğrencilerden ortak yanıt olarak, ‘temiz bir Konak’ cevabı geldi. Çankırı ayrıca burada Kentimiz İzmir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Yüce ile de bölgedeki restorasyon eksiği olan tarihi yapılar üzerine istişarede bulundu. Söz konusu yapıların göreve geldikleri andan itibaren endişe veren değil aslına uygun olarak hayata kazandırılacağını söyledi.

 

“Unutulmaya yüz tutmuş meslekleri yaşatacağız”

 

Konak Adayı Çankırı ardından Denizliler Derneği’nde yönetim kurulu ve üyeleriyle bir araya geldi. Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı görevi boyunca sorumlu olduğu altı ilden biri olan Denizli’nin kendisinde ayrı bir önem taşıdığına dikkat çeken Çankırı’ya, dernek üyeleri yöreye ait desenlerin yer aldığı motifleri dokuma tezgahlarında yer vermek istediklerini ancak imkanlarının kısıtlı olduğunu dile getirdi. Çankırı da bunun üzerine, “Zenginliklerimizin farkındayız. Değerlerimizin yer aldığı hafızamızı kaybetmemek için kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerimizi yeniden hayata kazandırmak için atölyelerimiz kurup burada o ürünlerin hem satışını hem de dünyada tanıtımını yapacağız.” sözünü verdi.

 

“Hasar ve hasılat hesabı yapanlara Gültepe’yi sormak lazım”

 

Seçim kampanyası boyunca programlarında Gültepe’yi sık sık ziyaret eden Çankırı burada kalabalık bir vatandaş buluşması gerçekleştirdi. Yıllardır ulaşımdan sosyal donatıya, doğalgazdan kentsel dönüşüme varana kadar Gültepe’nin unutulduğunu hatırlatan Çankırı yaptığı konuşmada şunları vurguladı: “ Devlet tüm hizmetlerde her daim eşit yaklaşımcı politika izlemiştir. Biz siyasi parti gözetmeksizin vatandaş yararına olacak her türlü adımı attık. Bu bölge dahil İzmir’de adeta pansuman yapmadığımız yer kalmadı. Ancak yerel yönetimler burada maalesef görev ve sorumluluklarını unutmuştur. 20 yıldır açılan ofislerin ciddiyetsizliğini bizlerden daha iyi biliyorsunuz. Gültepe planları belediye meclis üyelerimizin ortak kararı ile oy birliği ile onaylanmıştır. Burası için start verildi. Ancak bu iradeyi ortaya koyamadılar. Bakın eleştiri mübahtır ancak biz siyaset yaparken asla hakaret etmiyoruz. Lakin Gültepe ne yazık ki her seçimde vaat listelerine girmiş ve orada kalmıştır. Her sözün bir cevabı verilebilir, ama hizmetsizliğin tanımı demokrasilerde yoktur. Ki nitekim muhalefet partileri bugün kendi içlerinde aday listelerinde yaşanan krizlerle boğuşurken biz projelerimizi konuşuyoruz. Tablo böyle olunca hasar ve hasılat hesabı yapanlara, ‘Gültepe ne oldu? diye de sormak lazım. İstikrar denilen şeyin artık hizmet olduğunu bugün herkes AK Belediyecilikle biliyor. Yerelde hizmetleri kaliteli ve hakkaniyetle sunma işlevimizden hiç taviz vermedik. Aslan payı güdülen algıların hiçbir vakit odağında olmadık. Sadece hizmete odaklı çalıştık. Dolayısıyla biz buranın sosyolojisine, değerlerine ve tarihsel gelişimine hakimiz. Yerinde yeni yaşam alanları ile kimseyi mağdur etmeden herkese hizmet için buradayız. Bu yüzden biz yanlış adreste değiliz, siz de yanlış zamanda değilsiniz.”

Öte yandan AK Parti Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı’nın Eşrefpaşa’daki mahalle buluşması da renkli görüntülere sahne oldu. Meşalelerle karşılanan Çankırı’ya gençler, ‘Ceyda Başkan sen bizim her şeyimizsin’ sloganları ile sevgi gösterisinde bulundu.