Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Gürbüz, “Sosyal yardımlarımız devam ediyor”

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Can Kulağı Koordinasyon Merkezi’nde ihtiyaç sahibi aileler için yapılan sosyal yardımların devam ettiğini söyledi.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet

Başkan Gürbüz, “Sosyal yardımlarımız devam ediyor”

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Can Kulağı Koordinasyon Merkezi’nde ihtiyaç sahibi aileler için yapılan sosyal yardımların devam ettiğini söyledi.
Yurt içi ve yurt dışı olmak üzere birçok dernek, sivil toplum kuruluşları tarafından yaklaşık 5 yıl önce faaliyetine başlayan Can Kulağı, binlerce ihtiyaç sahibi aileye yardımlarda bulundu.
Şu an devam eden kıyafet yardımlarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, “İhtiyaç sahiplerimizin kıyafet ve gıda temini için buradayız” dedi.
Başkan Gürbüz açıklamasının devamında, “Depremden bu yana vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için 93 mahallemizde seferberlik ilan etmiştik. Önümüz Ramazan Ayı, Ramazan’ı da sağlıkla geçirmek ve bayramlık ihtiyaçlarının giderilmesi için çalışmalara başladık. Emeği geçen hayırseverlerimize gönüllülerimize çok teşekkür ediyorum.
Buradaki çabayı ve emeği, gerçekten yaşayan insanların anlayabileceğini düşünüyorum. Çünkü sabahın erken saatlerinde başlayıp gece de devam eden bir emek var burada. Kimin nerede ne ihtiyacı varsa onu gidermek için canla başla verilen bir mücadele sergileniyor. Yurt içinden ve dışından çok sayıda dernekle sivil toplum kuruluşlarının desteğini alıyor Can Kulağı. Biz hala depremin yaralarını sarmakla ilgili mücadele veriyoruz. Bunu da inşallah gücümüz yettiğince vereceğiz ve mücadelenin içinde olacağız.
Bugün yaklaşık 2 bin ailemize ulaştık. Gelen tüm talepleri değerlendiriyorlar. Buradaki yapılan yardımları yerinde görmek adına buradayız. Gerçekten çok memnun oldum. Arkadaşlarımızdan Allah razı olsun. Bu mücadeleyi hakkıyla yapıyorlar. Elbistan’da asrın felaketi yaşandı. Yapı stokumuzun yaklaşık yüzde 50’sini kaybettik. İşyerlerimizin yüzde 60’ını kaybettik ama burada bir asrın kardeşlik destanı da yazıldı diyebilirim. Herkes birbirine kenetlendi. Türkiye’nin hangi bölgesi olursa olsun, her yerden kardeşlerimiz bize yetiştirdiler. Devletle milletin kucaklaşması bizi bugünlere getirdi. Emeği geçen herkese teşekkür ederim”
Can Kulağı Platformu Koordinatörü Ali Demir ise, “Can Kulağı olarak, vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Çocuk, kadın ve erkek olmak üzere kıyafet dağıtıyoruz. Kısa süre önce 93 mahallemizde ve konteyner kentlerde kahvaltılık dağıtımı yaptık. Odun-kömür ulaştırmaya çalıştık. Bu konuda belediye başkanımıza özellikle teşekkür ediyoruz. Yurtiçi ve yurtdışındaki iş adamları ile görüşerek bu yardımların ulaşmasına vesile oldu. Gönüllü arkadaşlarımız da burada canla başla çalışıyor” ifadelerine yer verdi.

IMG 20240229 WA0072 IMG 20240229 WA0071 IMG 20240229 WA0074 IMG 20240229 WA0073 IMG 20240229 WA0072 1