Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bir Helil ile Bir Cemil İzmir’i ayağa kaldıracak’ sloganıyla halka seslendiler

 CHP İzmir Büyükşehir Belediye

 CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Karabağlar Belediye Başkan Adayı Helil Kınay, Karabağlar İlçe Örgütü ve Karabağlılar Karabağlar İlçesi’nde  bir araya geldi..

helil 33 1707060056 761

BAŞKAN KINAY

CHP Karabağlar Belediye Başkan Adayı Helil Kınay, Karabağlılara 31 Mart yerel seçimlerinde bu yolda beraber yürüyeceklerini söyleyerek, ”Karabağlar, umudunu inancını geleceğini hayallerini yanına alan herkese kollarını açtı. Bugün sizler de beni aynı kucaklamayı yaptığınız, gönlünüzde yer verdiğiniz için çok teşekkür ediyoruz. Dün olduğu gibi bugün de bir aradayız.

Ben Helil Kınay, çevre mühendisiyim. Hayatımın her alanında yaşamdan haktan, emekten, iyiden, doğrudan, adaletten yana mücadele ettim. Bunu yürütürken tek değildim… Herkesle omuz omuza mücadele ettim. Tıpkı sizler gibi iki çocuk annesi, bir eş, bir kadınım. Atatürk’ün cumhuriyetinde Atatürk ilkelerinde yürüyen bir yaşam savunucusuyum. Burada karşınızda duruyorum tıpkı sizler gibi, aynı umudu yaşayan biriyim. Ben sizlerden birisiyim. Kim olduğumuz nerede yaşadığımız nereden geldiğimiz hiç önemli değil. Biz hak ettiğimiz daha iyi bir yaşamı kurmak için mücadele ediyoruz. Biz birimizin mücadelesini iyi tanıyoruz. Başkalarının güzel sözleri söylerken o ambalajı kazıdığımızda altından çıkan acıları, yoksulluğu, yanlışlığı, cebimizden emeğimizi soframızdan ekmeğimizi, geleceğimizi… Bizler umudumuzu çalanları da iyi tanıyoruz. Biz bu mücadeleyi yürütürken birlikte çok güçlüyüz. Ben çok güçlüyüm, mücadelenin her bir adımında birlikte olduğum insanlarla çok güçlüyüm. Biz bizi karanlığa boğmaya çalışan, umudumuzu yok etmeye çalışanlara karşı bir arada olduğumuz için çok güçlüyüz. Biz bir araya gelmeyelim diye farklılıklarımızı, zenginliklerimizi öcü gibi gösteriyorlar. Oysa biz farklılıklarımızla, zenginliklerimizle biz olduğumuz için güçlüyüz. Hatay’da acılarımız tazeyken, kentler enkaz altındayken ‘Bizden değilsiniz hizmet vermeyiz’ diyorlar. Bu vicdansızlıkla duygusuzlukla bizi birbirimizden ayırmak istiyorlar” Biz bu gücümüzle,  ayrışmadan Karabağlar’ın her bir mahallesinde söyleyeceğiz. Türkiye’deki değişimi Karabağlar’dan birlikte yaratacağız. Karabağlar’da sizlerle birlikte yürümek için kendimi size emanet ediyorum. Sizin hayallerinizi de ben emanet alıyorum. Karabağlar için hep beraber geliyoruz.”

 

 

BAŞKAN TUGAY

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, “Helil Kınay gibi güçlü kadınlar güçlü kadrolar İzmir’e adaylar. Ben Helil Kınay konuşurken onunla gurur duydum. Dün Torbalı’da bugün Bayındır’da az evvel Çiğli’deydik. Öyle bir coşkulu kalabalık vardı ki buraya gelirken zorlandık. Bizler CHP’yiz, CHP mücadele sırasında örgütlenme hareketidir. Cumhuriyet ile yaşıt olan bu parti yüz yıldır ülkeye hizmet edip korumaktadır. Aday adaylarından ister istemez bir kişi seçilmeliydi. Yaptıkları araştırma sonucu ben büyükşehir Helil başkanı da Karabağlar’a layık gördüler. İzBB çok örnek işler yaptı en önemlisi İzmir’i korudu. Bu görev sizlerin oyları ile bizim olacak. Şu an Karşıyaka Belediye Başkanıyım kısmet olursa iki ay sonra büyükşehirde sizlere hizmet edeceğim. Ben Balçova’da, Buca’da yaşadım. Bornova’da okudum, oturmuşluğum da var. Doktor oldum 30 yıl hizmet ettim, birkaç yılı hariç hep İzmir’deydim. Ben İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sizlere ettim. Ben bu şehrin yetiştirdiği evlatlarında birisiyim. Ben dürüstlüğüm ve namusunla anlım ak başım dik kaldım. Bundan sonra da böyle kalmaya devam edeceğim. Türkiye’nin sorunları olduğu gibi İzmir’in de sorunları var. İzmir’in kentsel dönüşüm altyapı ulaşım ve trafik sorunu var. Ben doktorum ama kendimi 5 yılda yerel yönetim konusunda çok geliştirdim. Yanımızda Helil Kınay gibi çevre mühendisi olan odalarda görev yapan çok değerli isimler var. CHP’nin bu dönemki adaylarına biraz baktığımızda her birisinin ayrı ayrı çok önemli olduğunu göreceksiniz. Özgür Özel bana ‘Sen bu takımın kaptanız onlarla birlikte İzmir’in sorunlarına sahip çıkacaksınız İzmir’i öyle bir parlatacaksınız ki buradaki aydınlık Türkiye’ye sahip çıkacak dedi. Bizler kararlılığımız inancımız sevgi ve saygıyla, Cumhuriyet değerlerine olan bağlılığımızla kadınlarımıza olan inancımızla çalışacağız. İzmir’i kaldığı yerden daha ileri taşıyacak bir beş yıl taşıyacağız. Bizi bu dönem ailenizden bir insan gibi göreceksiniz” diye konuştu.

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Yakında projelerin açıklanacağını dile getiren Başkan Tugay, “Karabağlar’ın 540 hektar alandaki dönüşüm sorununa nasıl sahip çıkıp çözdüğümüzü göreceksiniz. Eski İzmir Caddesi’nin genişleme ihtiyacı var. O sorunu nasıl çözeceğimizi ve yeni şeritler açıp kesintisiz yol haline getireceğimizi göreceksiniz. Yeşillik Caddesi üzerindeki Yaşayanlar Kavşağı’nın ne kadar hızlı yapılacağını göreceksiniz. Su parası kesinlikle düşecek. Ben başkalarının söylediği gibi gerçekleştirilmeyecek vaatlerde bulunmayacağım. Ekonomik sorunu olan vatandaşlarımızdan başlayarak ücretsiz ve indirimli su vereceğiz. Maliyetleri düşürürsek su fiyatları da düşer. Ne su ne ulaşım parası sizler için sorun olmayacak. En kısa zamanda bunları halledeceğiz. Genel başkanımız yakın zamanda İzmir’de olacak. Manisa’da partiler ile ittifak yapmak için uğraştığını ve yapamadıklarını söyledi. Bu durumda millete dönüp Türkiye İttifakı yapacağız dedi. Bize İzmir’de İzmir ittifakı, Karabağlar’da Karabağlar İttifakı gerekiyor. Bu görev için sizi sahada çalışmaya davet ediyorum. Biz bu ittifakı kurursak İzmir’in 30 ilçesinde ve beraberinde Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde zafer elde edeceğiz. Bir Helil ile bir Cemil Karabağlar’ı ayağa kaldıracak” ifadelerini kullandı.