Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Çorum Valisi Zülkif Dağlı, Kurban Bayramı  Mesajı yayınladı

Çorum Valisi Doç. Dr.

Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, tüm Çorum halkının mübarek Kurban Bayramını kutlayarak, araç sürücülerinden trafik kurallarına dikkat etmelerini istedi.
Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, “İnanıyorum ki, milletçe birlik ve beraberlik içinde idrak ettiğimiz bu özel günler toplumsal dayanışmamızı derinleştirecek ve kardeşlik ruhumuzu güçlendirecektir” dedi.
Vali Dağlı Mesajında,  “Bayram sevincimizin acıya dönüşmemesi için araçlarıyla yollara çıkacak tüm vatandaşlarımızın trafik kurallarına her zamankinden daha fazla riayet etmelerini, aşırı hız, yakın takip gibi trafik kuralı ihlallerinden kaçınmalarını, uykusuz, yorgun araç kullanmamalarını önemle rica ediyorum” ifadesini kullandı.
Vali Dağlı  Kurban Bayramı mesajında ,  “Bir Kurban Bayramı’na daha kavuşmanın, bu mübarek günlerin rahmet ve bereketinde buluşmanın sevinci ve heyecanını yaşıyoruz.
Bayramlar, sevgi, saygı ve hoşgörü ikliminin hâkim olduğu, yardımlaşma ve dayanışmanın en yoğun şekilde yaşandığı; ihtiyaç sahiplerinin, kimsesizlerin, yaşlıların ve hastaların hatırlandığı; birlik ve beraberlik ruhunun bizi birbirimize yakınlaştırdığı müstesna günlerdir.
Bayramlar paylaştıkça anlam kazanır. Bugünlerde birbirimize gönül kapılarımızı açarken, aile büyüklerimizin hayır dualarını almalı; gözlerimizin nuru, evlerimizin neşesi olan çocuklarımızı sevindirmeli; öksüzleri, yetimleri, kimsesizleri de unutmamalıyız.
İnanıyorum ki, milletçe birlik ve beraberlik içinde idrak ettiğimiz bu özel günler toplumsal dayanışmamızı derinleştirecek ve kardeşlik ruhumuzu güçlendirecektir.
Bayram sevincimizin acıya dönüşmemesi için araçlarıyla yollara çıkacak tüm vatandaşlarımızın trafik kurallarına her zamankinden daha fazla riayet etmelerini, aşırı hız, yakın takip gibi trafik kuralı ihlallerinden kaçınmalarını, uykusuz, yorgun araç kullanmamalarını önemle rica ediyorum. Unutmayınız, yollarda kaybedilen zamanın telafisi mutlaka vardır, ama kaybedilen canların, çekilen acıların telafisi yoktur.
Bizler şehrimizde ve ülkemizde güvenli ve huzurlu bir bayram geçirirken, Gazze’de, Doğu Türkistan’da, Arakan’da ve dünyanın çeşitli coğrafyalarında zulüm gören kardeşlerimizi de unutmuyoruz. Mübarek Kurban Bayramı vesilesiyle bir an önce bu zalimce saldırıların sona ermesi en büyük dileğimiz. Her zaman olduğu gibi bugün de yardımlarımız ve dualarımızla mazlumların yanındayız, yanında olmaya da devam edeceğiz.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta aziz şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz olmak üzere tüm Çorumlu hemşerilerimin mübarek Kurban Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyor, bu güzel günlerin coşkusunu ailenizle, sevdiklerinizle birlikte yaşamanız temennisiyle bayramın İslam âlemiyle birlikte tüm insanlığa hayırlar getirmesini niyaz ediyorum.”
Vali Zülkif Dağlı, mesajında şehit aileleri ve gazilere de özel bir yer ayırarak, “Başta aziz şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz olmak üzere tüm Çorumlu hemşerilerimin mübarek Kurban Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum” dedi. Bayramın, tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni etti.