Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ELAZIĞ KARAKOÇAN İLÇESİNDE İSRAİL PROTESTO EDİLDİ

KARAKOÇAN ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ VE PEYGAMBER (S.A.V) SEVDALILARINDAN GAZZE YÜRÜYÜŞÜ

KARAKOÇAN ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ

Elazığ İli Karakoçan’ İlçesinde Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Peygamber Sevdalıları öncülüğünde ve Karakoçan Sivil Kuruluşları desteğiyle İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını protesto etmek ve aynı zamanda Filistinlilere destek amacıyla yoğun katılımın olduğu ”BÜYÜK GAZZE  YÜRÜYÜŞÜ’ düzenlendi.                                       Büyük Miting, ellerinde Filistin Bayrakları , Tekbir nidaları ve İsrail aleyhine atılan sloganlarla Cuma Namazı sonrası gerçekleşti.
Basın açıklaması için mikrofonlarda ilkönce bu dafa Dernek veya Sivil Kuruluşları Başkanları değil,  Gazze’ li Çocukların anısına bugün karnelerini alan öğrenciler yaparak; “Filistinli kardeşlerimizin alacak bir karneleri yoktu” açıklamalarında bulundular. Mikrofon Ahmet Yasin Akdoğan’a (12) uzatıldı. Ahmet Yasin Akdoğan;                   GAZZELİ KARDEŞLERİM!
Gökyüzünden bizim üzerimize yağmur ve kar yağarken, sizlerin üzerine tonlarca ağırlığında bombalar yağdı.            Bizim gecelerimizi havai fişekler aydınlatırken, sizin gecelerinizi misket bombalarının can yakan ateşi aydınlatıyor. Biz burada oyuncaklarla oynarken, sizler evlerinizin molozları arasında şehadet oyunları oynuyorsunuz.                Bizlerden yaşı yetenler yılda sadece bir ay oruç tutarken, sizlerin yokluğun pençesinde aylardır oruçlar tuttuğunuzu da biliyoruz. Bizler bugün eğitimimizi tamamlayarak karnelerimizi aldık ama sizin okullarınızın bombalandığını, zalim siyonistlerin sizlere okumayı bile çok gördüklerini de biliyoruz. Okumak da bir şey mi?! Sizlere yaşamayı bile çok gördüklerini çok iyi biliyoruz maalesef.
Ey Gazzeli kardeşim!
Ey ümmetin yetim kalmış kahraman evlatları “Acınız acımızdır” diyerek bugün sizler için meydanlardayız. Her ne kadar birbirimizden uzakta olsak da kalplerimizin sizinle ve Filistin’deki tüm çocuklarla çarptığını, tüm öfkemiz ile vahşi düşmanınızın karşısında ve tüm sevgimiz ile yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz. Evlerinizi, okullarınızı ve hastanelerinizi yıkan, arkadaşlarınızı ve kardeşlerinizi öldüren, anne ve babalarınızı tutuklayan ve hiçbir kural tanımayan zalim bir düşmanın baskısı altındasınız. Ama yaşanan tüm bu sıkıntılara rağmen umutsuzluğa kapılmadığınızı ve “Allah bizimledir” dediğinizi de biliyoruz.
Sevgili Gazzeli kardeşlerim!
Biliyor musunuz bize çok şey öğrettiniz! Allah’a güvenmeyi, umutsuzluğa kapılmamayı, sabretmeyi, arkadaşlarımızla beraber bir olmayı bize öğrettiniz. Şu an okula gidemediğinizi, oyunlar oynayamadığınızı, sevdiklerinizin birer birer hayattan koparıldığını görüyoruz. Siz ki annesiz, babasız, belki de hayatta dayanacak bir akrabası dahi kalmamış mazlumlarsınız! Sizin bu halinizi görüyor ve çok üzülüyoruz. Elimizden duadan başka bir şey gelmiyor maalesef. Dualarımızda Rabbimize yakarıyor ve sizleri bir an önce bu soykırımcı katillerden kurtarmasını diliyoruz.
Sevgili Gazzeli kardeşlerim!
Dünya, size yapılan bu zulme karşı sessiz kalıyor. Bu da kötüleri daha da cesaretlendiriyor. Ama bizler Karakoçan’da bir araya gelerek şöyle haykırıyoruz. Ve diyoruz ki: Bizler sizlerin yanında olacak ve sizlere yapılan bu haksızlığa ve zulme sessiz kalmayacağız. Mescidi Aksa’yı özgürlüğe kavuşturan Selahaddin-i Eyyubi gibi özgürlüğünüz için çalışacağız.
Ve size söz veriyoruz; Âlim olup bu davayı her yerde anlatacağız. Mühendis olup sizi koruyacak teknolojiler geliştireceğiz. Yazar olup dünyaya hikayenizi anlatacağız. Asker olup sizi kurtarmaya geleceğiz.
Sizi çok seven ve sizinle Aksa’da buluşmak İsteyen Karakoçan’lı kardeşleriniz. Son olarak size seslenmek istiyoruz Karakoçanlı abilerim , ablalarım, arkadaşlarım…
Aldığımız ürünler kardeşlerimize bomba olup yağmasın! Yediğimiz, içtiğimiz ürünler işgalcilere veya onlara destek verenlere ait’, konuşması ile İsrail’in Filistin’de yaptığı zulmü dile getiren Ahmet Yasin’den sonra Nurullah Yıldız(11 yaşında) orada bulunan cemaatle dualar okudu. Kuran-ı Kerimi 14 yaşında Taha Yasin Özben okuduktan sonra guruplar sloganlar atarak dağıldılar.