Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Epic Games Store’un Mobil Macerası Başlıyor: Android ve iOS’a Geliyor!

Epic Games Store, iOS ve Android platformlarına geleceğini resmi olarak açıkladı. Epic Games Store, bu genişleme hamlesiyle mobil oyun pazarında da güçlü bir varlık göstermeyi planlıyor. Kullanıcı dostu politikaları ve cazip geliştirici anlaşmalarıyla dikkat çeken bu platform, mobil cihaz kullanıcılarına yeni ve heyecan verici oyun deneyimleri sunmayı amaçlıyor. İşte Epic Games Store’un mobil serüveni ile ilgili detaylar…

Epic Games Store, iOS

Epic Games, bu yılın sonlarına doğru Epic Games Store’un iOS ve Android cihazlara yönelik desteğini genişleteceğini duyurdu. Bu genişleme, geliştiricilere adil şartlar sunmayı ve popüler oyunlarını, örneğin Fortnite’ı, iOS ve Android platformlarına getirmeyi hedefliyor. Ancak, Apple ile yaşanan anlaşmazlık nedeniyle bu genişleme sınırlı kalacak, yalnızca AB’deki kullanıcıları kapsayacak.

Epic Games, Apple’a sosyal medya platformları aracılığıyla mesaj vererek iOS ve Android’e gelme planlarını duyurdu. Epic Games Store, çok platformlu ilk oyun odaklı mağaza olacak ve Android, iOS, PC ve macOS’te kullanılabilir olacak. Geliştiricilere adil koşullar sunulacak; mobil geliştiriciler, PC için geçerli olan 88/12 gelir paylaşımından faydalanacaklar, yani gelirin %88’i geliştiricilere kalacak, %12’si ise Epic’in olacak.

Mobil versiyonun bu yılın sonlarına doğru çıkması planlanıyor, ancak hangi oyunların yer alacağı henüz açıklanmadı. Epic Games Store, Fortnite dışında Rocket Racing, Rocket League Sideswipe, Postparty gibi oyunları içerecek.

Epic Games, uzun süredir Apple cihazlarına mağazasını açma planları yapıyordu. Ancak, bu hedef, Dijital Pazarlar Yasası (DMA) ile üçüncü parti uygulama mağazalarına destek getiren iOS 17.4’ün çıkışıyla gerçekleşti. Ancak, App Store dışından uygulama yükleme seçeneği yalnızca AB’deki kullanıcılara sunulacak, bu da Epic Games Store’un iOS’taki erişimini sınırlayacak.