Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Faik Çalık, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Oldu

Saadet Partisi Erzurum İl Başkanı Faik Çalık, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Oldu.

Saadet Partisi Erzurum İl

Saadet Partisi Erzurum İl Başkanı Faik Çalık, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Oldu

Saadet Partisi Erzurum İl Başkanı Faik Çalık, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Oldu Erzurum’un İspir ilçesinden 1974 yılında doğan Faik Çalık, kariyerine İstanbul’da başladıktan sonra memleketi Erzurum’a dönerek ticaret hayatına atıldı. Eğitimini tamamladıktan sonra genç yaşlarda Milli Gençlik Vakfı ve Refah Partisi’nde aktif rol aldı. Kâzımkarabekir İlçesinde Teşkilat Başkanlığı görevini üstlendikten sonra Saadet Partisi’nin Gençlik Kolları İl Başkanlığı ve Anadolu Gençlik Derneği Erzurum İl Başkanlığı gibi önemli pozisyonlarda bulundu.83f37a6b 7c5e 4990 a587 8eba5913b7f3 1024x576 1

2019 yerel seçimlerinde İspir Belediye Başkan adayı olarak seçimlere katılan Çalık, şimdi ise Saadet Partisi Erzurum İl Başkanı olarak aktif siyasi hayatına devam ediyor. Son olarak, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylık başvurusunu gerçekleştiren Faik Çalık, şehrin idari liderliği için halkın karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Faik Çalık’ın siyasi geçmişi ve Erzurum’a olan bağlılığı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığıyla bir kez daha ön plana çıkıyor. Saadet Partisi’nin Erzurum’daki temsilcisi olarak, Çalık’ın hedefi, şehrin sosyal ve ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmak ve vatandaşların beklentilerine yanıt vermek olarak belirtiliyor. Seçim süreci boyunca Faik Çalık’ın projeleri ve vaatleri merakla beklenirken, Erzurum’un politik sahnesindeki bu gelişmeler yakından takip ediliyor.

6be3499c c130 455c 9bd9 1cfb3388f092 1024x682 1