BAŞKENT POSTASI HATAY'DA

Başkent Postası Medya Grubu Foto Muhabiri Eymen Uzunkök deprem bölgesinde yer alarak özel çekimler gerçekleştirdi.

Türkiye'yi yasa boğan yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen depremi takip etmek amacıyla Hatay'ın Antakya bölgesinde bulunan Uzunkök,

"Antakya'da bulunduğum bölgede on binadan sekizi neredeyse yıkılmış. Binalar kullanılamaz halde ve insanlar göçük altında kalan yakınları için beklemeye hala devam ediyor. Arama, kurtarma çalışmaları için dünyanın farklı bölgelerinden gelen ekipler mevcut ve gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyorlar. Burada bir umut mücadelesi verilmesinin ardından kurtarılan her bir hayat, ekiplerin moralini anında yükseltiyor. 

Vatandaşlar ise yardım edilecek her konuda destek sağlıyor. Yol kenarlarında acıkan şoförlere hızlıca yiyecek içecek tedariği sağlayan gönüllülerimiz var. Şehrin giriş-çıkışlarında trafiğin açılmasını ve ambulansların kolay geçişini sağlamaya çalışıyorlar. Çünkü şehire giriş çıkışlarda müthiş bir trafik yoğunluğu mevcut. Bunların içinde hasta taşıyan ambulanslar, erzak taşıyan araçlar, hafriyat araçları ve yardıma gelmek isteyen vatandaşlar mevcut. Uzmanlar da bu durumun çözümü için özellikle yardıma gelmek isteyen insanların, arama kurtarma ekiplerine danışarak yola çıkmalarını söylüyor. Zaman, umutları güçlü tutma zamanı.Umarım biran evvel bu felaketi atlatırız." dedi. 

 

İŞTE DEPREM BÖLGESİNDEN GÖRÜNTÜLER

09 Şubat 2023, Perşembe

Yorumlar0

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 4 = ?

Bunlar da ilginizi çekebilir

yazılım: habersistemim