Türkiye'nin Doğu Harekâtı : Türk kaynaklarına göre Ermeni Kuvvetleri, Sevr Anlaşması ile Ermenilere bırakılan yerleri işgal etmek amacıyla Bardız bölgesinde saldırılarda bulundular ve bazı başarılar elde ettiler. Ankara Hükümeti , Ermenistan'a karşı savaş ilan etti. Doğu Cephesi Komutanlığı 27 Eylül için Sarıkamış yönünde saldırı emri verdi. Ermeni Sosyal Demokrat Partisi, bütün dünyaya hitaben bir bildiri yayımlayarak Sovyet Rusya'nın Azerbaycan ve Kemalistlerden destek alarak Etmenistan'ı yok etmeye hazırlandığını bildirdi.
* Antep Kuvayı Milliye Komutanı Özdemir Bey, Fransız Komutanın dünkü teslim ol çağrısına cevap verdi: "Teslim olmak ölüme eşittir. Bence hayatın bir kıymeti yoktur. Antep düşse de Türk milletinin azim ve kararı değişmeyecektir. Halka iyi davranacağınız konusunda sözlerinize adla güvenmeyiz. Geçtiğiniz yerlerde bıraktığınız harabi eser meydandadır" dedi.
* Meclis ikinci Başkanı ve Adalet Bankanı Celalettin Arif Bey, Erzurumdan Ankara'ya dönmesi konusunda Mustafa Kemal'in dünkü isteğini kabul etmedi. İzinli olarak Erzurum'da bulunan Celalettin Arif Bey, 26 Kasım'da Ankara'ya hareket edecek, 24 Ocak 1921'de yeni anayasaya karşı tepki olarak görevlerinden istifa edecektir.

Düzenleyen: Nevin BALTA