KARLA MÜCADELEDE YOĞUN MESAİ  


350 PERSONEL 130 ARAÇLA SAHADAYIZ

Türkiye genelinde olduğu gibi Afyonkarahisar’da da etkisini sürdüren kar yağışı ile birlikte tuzlama, küreme ve yol açma çalışmaları devam ediyor. Belediyemiz ekipleri, tüm ekipmanları ve var güçleri ile kar mesaisine devam ediyor.

Şehrin tamamında çalışma başlatan ekipler yoğun ve sürekli yağışa rağmen zorlu bir mücadele içinde mağduriyetlere geçit vermemek için çalışıyor. Karla mücadele ekiplerimiz, yeniden etkili olan yoğun kar yağışının ardından başta şehir merkezi olmak üzere, ana arterler, mahalleler ve ara sokaklarda yoğun bir çalışma gerçekleştiriyor. Belediyemiz, şehrimizde ulaşımda aksaklık ve herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına kar ile mücadelesini mesai mefhumu gözetmeden sürdürüyor. Yapılan tuzlama, yol açma ve solüsyon çalışmaları coğrafi bilgi sistemi, takip sistemi ve sahadan denetleniyor. Tüm ekiplerimiz, kar ve buzlanma riskine karşı sürücüler ve yayaların ulaşımda sıkıntı yaşamaması için 7/24 mesai yapıyor.

TÜM PERSONELLER 24 SAAT SAHADA

Fen İşleri, Park ve Bahçeler ile Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler, gün boyu yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta hastane önleri olmak üzere üst ve alt geçitler ile yollarda, ara sokaklarda yoğun tuzlama ve yol açma çalışmaları gerçekleştiriyor. 350 personel 100’den fazla ekipman ve iş makinası ile ekiplerimiz, kent genelinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için sürekli çalışma gerçekleştiriyor.

Son yılların en yoğun kar yağışında karla mücadele ekiplerimizin aralıksız çalışması sonucu ana arterlerimizde kapalı yolumuz bulunmazken, gece saatlerinde de don riskine karşı tuzlama çalışmaları devam ettiriliyor.

Ekiplerimiz bir yandan, mahalle yollarında açma, genişletme ve mahalle içi temizleme çalışmaları da yürütüyor. Belediyemizin karla mücadele ekipleri, kar yağışının toplumun günlük yaşantılarına yönelik olumsuz etkilerini en aza indirmek ve yollarda trafik akışının sağlanabilmesi için mücadelesini aralıksız sürdürecek. Ayrıca ekiplerimiz vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda kendilerine iletilen ihbarla harekete geçerek belirlenen alana da ulaşıyor. Hızlı bir şekilde vatandaşların yardımına koşan ekipler, bölgede ulaşımın sağlanması için kar küreme ve tuzlama çalışması yapıyor. Belediyemiz, kent genelinde yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluğa karşı da (0272) 214 42 55 irtibat numarası ile vatandaşlara 24 saat kesintisiz hizmet veriyor. İlgili müdürlüklerden yapılan açıklamada ise şehir merkezi ulaşım sisteminde aksamalar yaşanmaması konusunda toplu ulaşım araçlarının tercih edilmesi ve sürücülerimizin kış lastiği takmadan trafiğe çıkmamaları gerektiğine dikkat çekildi. Ekiplerimiz, kar yağışı etkili olduğu sürece çalışmalarına aralıksız devam edecek.

Haberin videosu için linki TIKLAYIN : 

https://we.tl/t-74YFG2C2lW