“27 Aralık Ankara’nın, Ankaralıların Bayramıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Millî Mücadele’yi başlatmak için Temsil Heyeti ile birlikte Ankara’ya geldiği gündür. Ne mutlu bize ki, bu anlamlı günün 100. yılını kutlamak bizlere nasip oldu. Kentimizin doğrudan kendisine ait tek 100. yıl kutlaması olan “Atatürk’ün Ankara’ya Gelişi”nin yıl dönümü tüm hemşehrilerimize kutlu olsun.

Göreve geldiğimizden bu yana, Ankara’yı, dünya başkentleriyle yarışacak bir başkent yapmak için sizlerle el ele çalışıyor, yüzyıl önceki birlik ve beraberliğimizi bugün de yaşatmaya gayret gösteriyoruz. Hedefimiz; ortak akıl ile şeffaf, katılımcı ve denetlenebilir bir yönetim anlayışını buluşturup tarihiyle, kültürüyle, sanatıyla, turizmiyle, sanayisiyle ve kırsal kalkınmasıyla Ankara’yı Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasına yakışır bir kent haline getirmektir.

Bu vesileyle herkesi 100 yıl önceki gibi, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü hep birlikte karşılamaya davet ediyorum. Bütün Ankaralıları 27 Aralık Cuma günü saat 15.00’te Genelkurmay Kavşağı’ndan başlayacak olan kortej yürüyüşüne, akşam saat 19.00’da ise Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenecek olan tiyatral gösteri ve Manga konserine bekliyorum.”

                                                                               

                                                                                 Sevgi ve saygılarımla,

                                                                                   

                                                                                      Mansur YAVAŞ

                                                                   Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı