ANFA Fuar Merkezi’nde düzenlenen Flower Fest Çiçek, Süs Bitkileri, Peyzaj, Park ve Bahçe Düzenleme Festivali, kapılarını ziyaretçilere açtı. Organizasyon Firmasının Genel Müdürü Tevfik Çayır, festivalde her türlü dış ve iç mekan bitkisinin yer aldığını belirtti. Festivalde park düzenleme ekipmanlarının da görülebileceğini ifade eden Çayır, burada fiyatları 20 lira ile 10 bin lira arasında değişen bitki ve çiçeklerin sergilendiğini söyledi.

 

İç Anadolu Belediyeler Birliği, Ege Belediyeler Birliği, Türkiye Peyzaj Mimarları Odası ve Ankara Çiçekçiler Esnaf Odasının desteğiyle ANFA Altınpark Fuar Merkezi'nde düzenlenen festivalde, 200'ün üzerinde belediye, kamu kurum ve kuruluşu stant açtı…

 Festivalde, minik bahçıvanlar ve çiçek dikim atölyesi, Türkiye'nin en büyük çiçeklerden oluşan Türk bayrağı çalışması, Afrika'ya özgü hayvanlardan oluşan figürler ve park temaları, Türkiye'nin doğal taş ustalarının oyma taş etkinlikleri ve tarihi taş mimarisi, dünyada nadir yetişen siyah gül gösterimi gibi etkinlikler yapıldı…

 

 Orman Genel Müdürlüğü de bitki ve doğa sevgisini aşılamak için çocuklara 10 binin üzerinde fide dağıtıldı.

 

Ziyaretçilerine özel çalışmaların sunulduğu festivalde 50 metrekarelik alanda sergilenen, bin 500 tane kırmızı ve beyaz 'Begonya Şekeri' çiçeğinden oluşturulan Türk Bayrağı motifi ve dünyada nadir yetişen siyah gül, ziyaretçilerin odak noktası oldu.

ANFA Altınpark Fuar Merkezi’nde düzenlenen festivale, Türkiye genelinden 200 civarında belediye, kamu kurum ve kuruluşu katılıyor. 15 Mayıs'a kadar açık olan fuar ücretsiz olarak gezilebiliyor.