TÜRKİYE TARİHİNİN EN BÜYÜK FELAKETLERİNDEN BİRİNİN SINAVINI VERİRKEN DEPREMZEDELER İÇİN TÜM İMKANLAR DA SEFERBER EDİLDİ. ARDAHAN BELEDİYE BAŞKANI FARUK DEMİR ÖNCÜLÜĞÜNDE BELEDİYE EKİPLERİ VATANDAŞLARLA EL ELE VEREREK BÖLGEYE HEM YARDIM GÖNDERİYOR HEM DE LOJİSTİK DESTEK SAĞLIYOR.

 

Türkiye, Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremle sarsıldı.

 İlki 7,7 ikincisi 7,6 büyüklüğündeki deprem; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da büyük yıkıma yol açtı.

Tüm ülke yüzyılda bir görülebilecek felaketin yaralarını sarmaya çalışırken yerel yönetimlerde imkanlar dahilinde bölgeye yardım elini uzatıyor.

Sosyal devletin ve belediyeciliğin öneminin bir kez daha ortaya çıktığı bu afet günlerinde Ardahan Belediyesi bölgeye tam 4 ayrı çalışma ekibi gönderdi.

Ayrıca deprem için hemen bir sosyal yardımlaşma kampanyası başlatıldığını duyuran Başkan Faruk Demir, 3 TIR ve 1 kamyon; gıda, giyim, ısınma malzemesi olmak üzere 1 sıcak yemek dağıtım aracını bölgeye gönderdi.

Kapalı otopark altında belediye öncülüğünde başlatılan yardım kampanyasına Belediye çalışanlarının yanı sıra Ardahanlı gönüllüler ve üniversiteli gençler de destek verdi. El birliğiyle ayrıştırılan ve paketlenen yardım malzemeleri deprem bölgesine gönderildi.

Ardahan Belediyesi ayrıca Fen İşleri müdürlüğünden 5 kişilik teknik ekip, 1 İtfaiye aracı ve ekibi, 1 cenaze aracını da deprem bölgesinde görevlendirdi.

Belediye elindeki konteynerleri de depremzedelere barınma hizmeti vermesi için afet alanına gönderdi.

Ardahan Belediyesi ekipleri şuanda; Kahramanmaraş- Elbistan, Hatay, Malatya ve Şanlıurfa’da çalışma yürütüyor.

Alanda ise toplam 9 araç ve 14 kişi çalışıyor.

Yaşanan büyük afetle ilgili açıklama yapan Başkan Demir; “Ülke olarak büyük bir acı yaşıyoruz. Bu acının gerçekten tarifi yok. Tüm illerimiz gibi biz de Ardahan Belediyesi olarak bizde alanda çalışıyoruz. Yardımlarla yaraya merhem olmaya çalışan tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum’’ dedi.

kaynak:ardahan.bel.tr