KAHVE TADINDA MEMLEKET GÜNDEMİ

  Geçtiğimiz günlerde Memleket Partisi olarak Türkiye'de ilk defa parti üyeleri Cumhurbaskanı adaylığı için ön seçim yaptı.Memleket Partisi Diyarbakır İl Basın ve Yayın Başkanlığı olarak ;İl başkanımız Sn. Atilla ECE'nin gündem değerlendirmesi için görüşlerini sizlerle kahve tadında Memleket Gündemi başlığı altında paylaşmak istedik.

       1) Başkanım geçtiğimiz günlerde Türkiye’de ilk defa bir siyasi parti üyeleri Cumhurbaşkanı adaylarını kendileri seçti bu konuda ne düşünüyorsunuz?

       Türkiye tarihinde ilklerden biri yaşandı. Kurulu il ve ilçe örgütlerimizde üyelerimizin önüne sandık koyduk. Cumhurbaşkanı aday adayıyım diyen genel başkanımızın aday olması yönünde seçim yaptık. Ülkemizin demokrasiye her geçen gün azaldığı bu günlerde, Partimizin uyguladığı bu sistem bizi ziyadesiyle memnun etti. Aynı parti içinde dahi olsak herkesin düşüncelerinin önemsediği bir sistemin asla çökmeyeceği kanaatindeyiz. Her ne kadar tek aday olduğunu bilsek te tohumu toprağa ekip doğru sulama ve güneş misali ile en başından, yani temelden prensip oluşturup gelecek nesillere taşımak hissiyatı bizi mutlu etmeye yetmiştir. İleri süreçlerde daha fazla ilkler geliştireceğimiz inancı içindeyim. BU DÜZEN DEĞİŞECEK. Bu sistemin Ülkemiz adına örnek teşkil etmesini temenni ediyoruz. Türkiye’mizi gerçek demokrasi ile tanıştıran partinin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum.

     2) Sizlerde son zamanlarda Partimizdeki artan katılımın farkındasınız. Peki, siz bu katılımları nasıl değerlendiriyorsunuz?

      Evet ;artan katılımın gayet farkındayız. Bilhassa gençler tarafından yoğun bir ilgi var. Sn. İnce Türkiye’deki tüm parti seçmenlerinden karşılık gören bir liderdir. Biz il başkanlığımızı kurduğumuzda 2 kişi ile başladık. Her şeyin başında inanç ve güven gelir. Eğer ki davanıza inancınız yok ise boşa kürek çekmiş olursunuz. Türkiye geneli bir artışın farkındayım. Ben Diyarbakır il başkanı olarak memleketimin adına gururluyum. Bugün yüzlerce üyemiz ile birlikte memleketimizi ve geleceğimizi nasıl daha iyi yerlere taşıyabiliriz diye her geçen gün çabamız kat kat artıyor. SN. İnce’nin siyasi hayatı boyunca ilkeli oluşu ve dik durusu sayesinde yoğun ilgi görüyoruz. Buda bize güç veriyor.

     3) Sayın Muharrem İnce’nin gençler ve kadınlara verdiği değeri hepimiz görmekteyiz. Siz gençlere ne söylemek istersiniz. Gençler memleket partisini neden seçmelidir?

        Sn. İnce tüm Türkiye’yi kucaklayıcı bir politika yürütüyor. Elbette ki, kadınlara ve gençlere verdiği önem  göz ardı edilemez. İlkelerimizden biride kadına şiddet ve çocuk istismarını hiçbir şekilde kabul etmememizdir.  Gençler bu ülkenin dinamik güçleridir. Tabiri caizse biz 80lerde darbe gördük..90larda kriz..2000ler de savaşlar pandemiler ve daha bir çok olay. Peki, Bunlar kader mi? Hayır. Bunlar zafiyettir. İşte biz bu zafiyeti gençlerimizin yaşamasını istemiyoruz. Onlar düşünce özgürlüğü istiyor. Medya özgürlüğü istiyor. Okumak ve hak ettikleri değeri görmek istiyor. Yurt dışında gurbetlik değil, kendi ülkesine fayda sağlamak istiyor. Biz gençleri anlayan ve haklarını savunan bir partiyiz. Gelecek bizim ona sahip çıkacağız.

    4)Tüm Türkiye’de olduğu gibi Diyarbakır’da da yapılan Cumhurbaşkanlık ön seçimini Diyarbakır parti üyeleri nasıl karşıladı. Yeterince katılım sağlandığını düşünüyor musunuz?

Evet güzel ve verimli bir oylama oldu. Katılım yoğundu. Ama demokrasiye sayı yetmez. Diyarbakır yıllardan beridir terör ile anıldı. Hep dışlandı ve hak ettiği değeri görmedi. Buradaki halk bu düzenden kurtulmak istiyor. Güvenecek bir liman arıyorlar. Memleket Partisi herkesi kucaklayan bir partidir. Türk’ü de bizim Zaza’sı da , Laz’ı da bizim , Kürt’ü de, Arap’ı da bizim Çerkez’i de ve daha nicesi...biz insana insan olduğu için değer veririz...bizim tek bir kuralımız var . ATATÜRK İLE DERDİ OLANİN BU PARTİDE İSİ OLMAMASIDIR. İste tamda bu sebepten Diyarbakır halkından büyük ilgi görmekteyiz. Daha da çok büyüyeceğimize inanıyorum.

       5)Son bir soru olarak; Partisine gönül vermiş bir il başkanı olarak seçim süreci programınızdan biraz söz eder misiniz?

Seçim süreci programımızın yol haritasını tüm hızıyla hazırlıyoruz. Aday listelerimiz açıklandıktan sonra sahada daha verimli çalışıp; toplumun her kesimine dokunup kucaklayıcı bir politika izleyeceğimizi söyleyebilirim. Halkımızın yaralarını sarmak için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazır bir örgütüz. NE CUMHUR, NE MİLLET , TEK YOL MEMLEKET..

saygı ve sevgilerimle .

ATİLLA ECE

MEMLEKET PARTİSİ DİYARBAKIR İL BAŞKANI