Saygı duruşundan sonra mozoleye karanfil bıraktılar. İl Başkanı Av. Muhammed Sarıkaya Ankara'nın Başken oluşunun yıl dönümün de şu açıklamalarda bulundu;
''Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 27 Aralık 1919'da binlerce yıllık medeniyetin beşiği olan Ankara’ya gelişinden sonra, Ankara; Kurtuluş Savaşı boyunca önemli kararların alındığı, milletimizin geleceğinin şekillendiği bir karargâh olarak fiilen başkentlik görevi yapmış, 13 Ekim 1923'te yeni kurulacak olan devletimizin yasal olarak başkenti olmuştur.
Ankara Milli Mücadelenin kalbi, Kuvâ-yı Milliye ruhunun temsilcisi, Türk Milletinin egemenliğinin merkezi ve demokrasimizin beşiğidir.


Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, 98nci yıl dönümünde Ankara'nın başkent olmasında emeği geçen milli mücadele kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Cumhuriyetimizin ebedi başkenti Ankara’mızın 98nci yaşı kutlu olsun.'' dedi.

Şükran ve minnetle Atamızı ve silah arkadaşlarını anıyor, bizi Türkiye Cumhuriyeti'nin Başkenti yaptıkları için teşekkür ediyoruz.Ankara'mızın başken oluşu yıl dönümü kutlu olsun... Allah'a ısmarladık, Hoşça kalın.


Aydın Benli
Siyaset Bilimci, Araştırmacı Yazar.