BAĞLAR BELEDİYESİ’NDEN KIRSAL MAHALLELERE PARKE TAŞI HİZMETİ

AK Partili Bağlar Belediyesi, yeni dönemde ilçeye bağlı kırsal yerleşim yerlerine yönelik parke taşı döşeme çalışmaları başlattı. İlk etapta üç kırsal mahallenin ara ve bağlantı yolları parke taşlarıyla döşenerek konforlu hale getirildi. Bir mahallede ise yeni imar yolu yapılarak ulaşım sorunu çözüme kavuşturuldu.
Kırsal yerleşim yerlerinin ilk kez kendi dönemlerinde bu kadar hizmet aldığını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,”Üç mahallemizde parke döşeme çalışmalarını hayata geçirdik. Hedefimiz bu yılın sonuna kadar 10 kırsal mahallede bunu gerçekleştirmektir. Halkımızın hak ettiği hizmetleri kazandırmaya devam edeceğiz.” dedi.


Üç Mahallede Toplam 7 bin 500 Metre Kare Parke Taşı Çalışması Gerçekleştirildi
Bağlar Belediyesi, ilçeye bağlı 36 kırsal mahalle ve 92 mezraya yönelik yeni bir hizmet çalışmasını hayata geçirmeye başladı. İlk etapta Ağaçgeçidi Mahallesi’nde 2500 metrekare,Batıkarakoç Mahallesi’nde 3200 metrekare ve Uzun Bahçe Mahallesi’nde 1800 metrekare olmak üzere toplam 7500 metrekarelik parke taşı döşeme çalışmaları gerçekleştirildi. Belediye tarafından ilk kez yapılan ve yenilenen mahalle içi ve bağlantı yollar tamamlanarak buralar parke taşlarıyla ulaşım için konforlu hale getirildi.
Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, önümüzdeki günlerde iki kırsal mahallede daha parke taşı döşeme çalışmalarına başlayacaklarını ifade ederek hedeflerinin yıl sonuna kadar 10 mahalleye bu hizmeti kazandırmak olduğu bilgisini paylaştı.
Mega Sanayi Sitesi’ne Yeni İmar Yolu Kazandırıldı, Şimdi de Parke Taşı İle Konforlu Hale Getirilecek
Bağlar Belediyesi, Şanlıurfa yolu üzerinde Mega Sanayi Sitesi güzergahında bulunan Topraktaş Mahallesi’nde ise 1.5 kilometre uzunluk ve 20 metre genişliğinde yeni imar yolu açtı. Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, tamamlanan yolda incelemelerde bulunarak bölgedeki esnaflarla görüştü. Yapılan hizmetin çok değerli olduğunu ifade eden esnaflar, Başkan Beyoğlu ve belediye ekiplerine teşekkür etti. Tamamlanan yolda parke taşı döşeme çalışmalarına başlandı. Yeni yolun 27 bin 700 metrekarelik parke taşı döşeme çalışmalarıyla konforlu hale getirileceği ifade edildi.