BAKANLIKTA ZİNCİRLİ KORONA EYLEMİ

Ankara Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (ASMMMO) Başkanı Ali Şahin ve oda yönetim kurulu üyeleri kendilerini Maliye Bakanlığı girişine zincirledi. Alınan önlemlerin Muhasebeciler ve Mali Müşavirler için yetersiz olduğunu ve  muhasebe camiasını da kapsamasını istediğini belirten oda üyeleri eylemin ardından gözaltına alındı.

 “BAŞKA ÇAREMİZ KALMAMIŞTI”

ASMMMO Başkanı Ali Şahin, " Her şey ertelenirken mali müşavirlerin vermesi gereken beyannameler ertelenmediği için başka çaremiz kalmamıştı. Dilekçe verdik dinlemediler. Gerekli yasal yollara başvurduk ama sonuç alamadık."

“120 BİN KİŞİLİK CAMİANIN ÇIĞLIĞINI DUYSUNLAR İSTEDİK”

Başkan 120 bin muhasebeci ve mali müşavir bulunduğunu bunların aileleriyle birlikte 1 milyona ulaştığını belirterek, “Bu 120 bin kişilik bir camianın çığlığıydı. Duysunlar istedik. Beyannameler dijital ortamda gönderiliyor ama bizim bu faturaları elimizle girmemiz gerekiyor. Bu faturalar birçok eller vasıtasıyla ulaşıyor. Hem çalışanlar hem aileleri risk altında. Bu beyannameler için ölmek istemiyoruz. İsteğimiz sadece bu beyannamelerin bir ay ertelenmesidir." açıklamalarında bulundu.

Haber : Abdullah Kocabaş