BASIN MENSUPLARI TEBESSÜM ŞEHRİNDE BİR ARAYA GELDİ

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, Basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Ayrıca Başkan Çetin, 2007 ‘ den bu yana Pursaklar’ın ilçe statüsünde olduğunu ve uzun yıllar pursaklar belediyesinde hizmet verdiğini söylerek belediye başkanlığına uzanan serüveni hakkında şunları söyledi: “9,5 yıl işçi olarak görev yaptım ilçe belediyemizde. 5 yıl il genel meclis üyeliği, 5 yıl Ankara Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği, 4,5 yıl da başkan yardımcılığı görevini yürüttüm. Yerel yönetimler anlamında iddia ediyorum Türkiye’de bir belediye başkanı daha yoktur benim geçtiğim süreçten geçen. Yerel yönetimlerin Türkiye’de ne anlam ifade ettiğini bilen bir kardeşinizim.”

 

“BAŞKAN: İCRAATA BAKIYORUZ”

Başkan  hizmet odaklı ve rakamsal hedeflerle çalıştığını şu sözleriyle dile getirdi:

 “Yeni dünya yönetiminde insanların söylemlerinden daha çok artık rakamların ön plana çıktığına inanıyoruz. Ben yapmadığımı yapmış gibi gösteren bir yönetici değilim, artık rakamlar üzerinden konuşacağız. Yani bütçemizi nasıl kullanmışız, personel sayımızı nereden nereye getirmişiz, yatırıma ne kadar pay ayırmışız, ne kadar metrekare yol yapmışız, kaç tane ağaç dikmişiz… Bunların sayısal verilerine bakarak çalışacağız. En nihayetinde kendi kendimize de hesap vermemiz gerekiyor. Biz görevi aldığımız noktadan geldiğimiz noktaya itibari ile değişik periyotlarla rakamsal grafik görmez isek kendi başarımızın da çok farkında olamayız. Başarılı ya da başarısızlığımızı bu rakamlar söyleyecek” dedi.  

Başkan Çetin, hizmet prensibine de değinerek, “Hem bir hedef hem de bir karne ile çalışacağız. Karnemize bakacağız kırık notları düzelteceğiz, hedefe de o şekilde yürüyeceğiz. Belediyedeki yönetim anlayışımız bu” diye konuştu.