Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır’ın başkanlığında Meclis Salonunda yapılan toplantıda, gündemdeki konuların görüşülmesinin ardından dilek ve temennilerin konuşulması ile sona erdi...

 Toplantı açılış konuşmasına tüm Müslüman aleminin Ramazan ayını kutlayarak başlayan Başkan Bayındır,  bu ayın bereket ve bolluk ayı getirmesi temennisinde bulundu.

 Başkan, “Dinimiz gereği Ramazan ayında, ihtiyaç sahipleri ile yardımlaşma ve dayanışma içinde olmakla mükellefiz. Bunu belediyemiz olmak üzere hepimiz yapıyoruz.  12 ayın yanı sıra bu mübarek ayda yardımlaşmayı gelenek haline getirdik. Gücümüz yettiğince ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya gayret edeceğiz. Sağ elin verdiğini sol el görmesin diyerek yaşayacağız. Hep beraber gösterişten uzak anlamlı adımlar atacağız. Sağ olsun Beyşehir’imizin yardımsever vatandaşları yurtiçi ve yurtdışından bizlere ulaşarak bu yardım zincirinin bir parçası oluyorlar.

 Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş’in ölüm yıldönümü Beyşehir için Türk İslam âlemi için çok manası olan liderlerimizden biriydi. Beyşehir deyince onun Türkmen soylarından boylarından Beyşehir’e bir Anadolu kurultayı yakışır diyen biri hala kulaklarımda duruyor. Başbuğumuzu hepinizin huzurunda rahmetle minnetle şükranla anıyorum” ifadelerini kullandı.