Başkan Büyükkılıç’tan Ulaşımda “Enerji” Hamlesi

 

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, raylı sistemde kullanılan enerjinin yenilenebilir kaynaklardan sağlanmasına yönelik çalışmalar yaptıklarını açıkladı. Başkan Büyükkılıç, bu kapsamda Ulaşım A.Ş’den brifing alarak, RES ve GES seçeneklerini masaya yatırdı.

Otobüs İşletmesi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Genel Sekreter Yardımcısı Bayar Özsoy, Ulaşım AŞ Genel Müdürü Mehmet Canbulut,  Ulaşım Planlama ve Raylı Sitemler Daire Başkanı Sedat Erdoğan ve Ulaşım A.Ş. ekipleri katıldı.

Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Canbulut tarafından Başkan Büyükkılıç’a kapsamlı bir sunum yapıldı. Sunumda, Başkan Büyükkılıç’a, raylı sistem hatlarında kullanılmak üzere RES ve GES gibi yenilenebilir enerji kaynaklarına ilişkin kapsamlı bilgiler verildi.

ULAŞIMDA ENERJİ HAMLESİ

Raylı sistemde kullanılan enerjinin yenilenebilir kaynaklardan sağlanması ile ilgili yapılan çalışmaların önemine işaret eden Başkan Büyükkılıç, sürecin takipçisi olacağını belirterek geleceğe temiz çevre bırakmanın önemini vurgulayarak, daha gelişmiş ulaşım yatırımları için gayret gösterdiklerini ifade etti.

Yapılan çalışmalarda emeği geçen mesai arkadaşlarına teşekkür eden Başkan Büyükkılıç, ulaşımda Kayseri’yi daha konforlu, daha gelişmiş ve daya uygun hale getirmeyi amaçladıklarını söyledi.

YENİ KAYBİS İSTASYONLARI İÇİN TALİMAT

Toplantıda, Başkan Büyükkılıç’a ulaşıma yönelik diğer çalışmalarla ilgili de bilgiler verildi. 24 yeni KAYBİS istasyonu için alt yapı çalışmalarının hızlandırılması talimatı veren Başkan Büyükkılıç, Türkiye kartın toplu ulaşıma entegrasyonu ile ilgili gelinen nokta hakkında bilgi aldı.