Karakılçık Buğdayı’nın ekildiği bereketli topraklara giden Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz incelemelerde bulunarak hasat yaptı.

Bereketli topraklarda açıklama yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “Ülkemizin ve Dünya’nın en büyük sorun olarak gördüğü gıda krizi kapımızda iken biz geçtiğimiz yıl İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’in Burdur ziyareti neticesinde bir projeyi başlatmıştık. Bu Projenin asıl amacı İçme Suyu havzamızı korumak, bir taraftan vatandaşımızın sulu tarımdan kuru tarımı tercih etmesini sağlamak ve en başına tohumunu verip ürününü alma garantisi verip vatandaşımızın bir noktada üretimine katkı vermeyi planlamıştık. Önce buğdayımızı ektik aldığımız tohumlarla. Muhtarlarımız aracılığı ile içme suyu havzamızdan başlamak üzere tüm Burdur’da bizden talep eden kent merkezimize yakın muhtarlarımızın aracılığı ile vatandaşlarımıza ulaştırdık.

1000 DÖNÜM ARAZİYİ KARAKILÇIK BUĞDAYI İLE BULUŞTURDUK

Toplamda bin dönüm araziyi Karakılçık buğdayı ile buluşturduk. “Ata Tohumu Ata Toprağı” ile buluştu. Muhtarlarımızın bu konuda bizlere gösterdiği yolla birlikte vatandaşımızla bugün hasat noktasına geldik.