Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say, CHP Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek ve İl Genel Meclis Üyesi Nurettin Korkmaz ile birlikte Türkiye’nin Maldivleri Salda Gölünü gezdi.

Salda ziyaretinde Konuşan Başkan Ercengiz “Bugün Yeşilova ilçemizdeyiz. Geçtiğimiz günlerin ana gündem maddelerinde birisi de Salda Gölündeki çekilme idi. Bugün başkanımızı ziyaret ederken Salda Gölünü de görmeden gitmek istemedik. Mevsimsel kuraklığın artmış olması bu yıl kar yağışının bugün itibariyle istediğimiz oradan da olmaması özellikle taban suyu ile beslenen Salda Gölümüzün bu yıl bir miktar çekilmesine sebep olmuş gibi gözüküyor.

Bu bizim için endişe vericidir. Suyumuzu her fırsatta daha iktisatlı daha doğru kullanmamız gerektiğini gösterir. Hem bölgenin tarım hayvancılık politikası açısından hem de göle kavuşan suların böyle kavuşması açısından dikkatle takip edeceğiz.  Burdur Gölü bizim için ne kadar kıymetli ise Salda Golü ve diğer doğal güzelliklerimizin tamamı hepiniz için çok kıymetli. Göldeki çekilmeyi gözlerimizle gördük gibi üzülüyoruz onun için de önlem almak zorundayız. Tabi ki yağmurun yağmasına ve karın yağmasına etki etme şansımız yok ama biraz önce ifade ettiğim gibi göle kavuşan yüzey sularının ve taban sularının göle kavuşmasın da elimizden geleni yapmak zorundayız” dedi.

Başkan Ercengiz daha sonra Beyaz Adalardaki esnafa hayırlı işler diledi.