Başkan Esen,  “Başkanlar Konuşuyor " programını hazırlayan ve sunan  Bilge Sebilcioğlu ile bir saat süren yayında Çankırı’yı, belediye hizmetlerini ve projelerini anlattı.

Çankırı’nın tarihi, kültürel ve turistik zenginliklerinden bahseden Esen, Çankırı’nın en önemli problemlerinden ve çözümlerinden, pandemi sürecindeki hizmetlerden, IPA altyapı çalışmalarından, üretken belediyecilik ve üreten halk anlayışından, tamamlanan, devam eden ve planlanan projelerden bahsetti. Esen, “Ekonomik olarak en iyi durumda olan belediyelerden olduğumuzu söyleyebiliriz. Göreve gelir gelmez yaptığımız bütçe disiplininin avantajını pandemi sürecinde gördük. Üretken belediyecilik misyonu ile kendimiz üretip kendimiz kullanıyoruz. Sahada olmayı seven bir Başkanım. Çalışanlarımız ile daha verimli bir şekilde çalışmaya gayret ediyoruz. Kurumumda herkesin aidiyet hissi ile hareket etmesini istiyorum. Biz bir ekibiz. Orkestra gibi düşünmek lazım. Koordine ve uyumlu çalışabilmek önemli.” dedi.

Bengütürk TV ve “Başkanlar Konuşuyor” programı teknik ekibine teşekkür eden Esen, “Herkese Yarenler Diyarı, Tuzun Başkenti Çankırı’dan hemşerilerimin selamlarını getirdim. Bana bu fırsatı verdiği için teşekkür ediyor, yayın hayatında başarılar diliyorum. Bu vesile ile Bengütürk TV ailesinin ve değerli izleyicilerinin, hemşehrilerimin ve tüm vatandaşlarımızın Anneler Günü’nü ve Ramazan Bayramı’nı kutluyorum. Birbirimize destek olma günüdür. Coronadan dolayı yatan hastalarımıza acil şifalar, kaybettiğimiz vatandaşlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.