BAŞKAN SALİH AKMAN’IN ‘YENİ YIL’ MESAJI

Van Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, acısıyla tatlısıyla derin izler bırakan bir yılı geride bırakırken, yeni umut ve beklentilerle 2022 yılına girmenin heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başkan Salih Akman, yeni başlangıçlar yapma ve yeni hedeflere ulaşma beklentisinin her zaman insanın yaşama sevincini ve mücadele azmimizi canlı tuttuğunu kaydetti. Türkiye’de Koronavirüs kısıtlamaları ile başlayan 2021 yılının, yerli aşı Turcovac’ın acil kullanım onayı alması ve seri üretime geçilmesiyle sona ereceğini ifade eden Başkan  Salih Akman, yaşanan Covid-19 salgınına rağmen sayıda mega projeyi Tuşba’ya kazandırdıklarını dile getirdi.

Başkan Salih Akman, “Bunların başında yapımını tamamlayarak sizlerin hizmetine sunduğumuz ‘Hizmet Binamız’, ‘İskele Sahil Bandı 2. Etap’ ve ‘İskele Sahil Yolu’nun 1. ve 2. Etap’ları gibi mega projelerimiz gelmektedir” dedi.

Bu yıl da temelini attıkları mega projelerinden; ‘Ayanıs Halk Plajı’nı tamamladıklarını vurgulayan Başkan Salih Akman, “Toplu Konut’, ‘Akköprü Millet Bahçesi’ ile ‘Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’, ‘Çok Amaçlı Kapalı Spor Salonu’ ve ‘480 Kişilik Tribünlü Çim Sahası’ projelerin önemli bir kısmını önümüzdeki yaz sezonunda tamamlayarak Tuşbalıların hizmetine sunacağız.

 

Bölgenin en büyük millet bahçesi olma özelliğine sahip ‘Tuşba Millet Bahçesi’, ‘Beyüzümü Mahalle Parkı’ ile pazarcılık anlayışını değiştirmek amacıyla hayata geçireceğimiz ‘Bedesten Çarşısı’ projelerimizin yapımına ise kısa bir süre sonra başlayacağız” dedi. 

İnsan odaklı, katılımcı ve şeffaf yönetim anlayışla hareket eden Tuşba Belediyesinin, Tuşbalılara 2022 yılda da en iyi hizmeti vermeye devam edeceklerinin altını çizen Başkan Salih Akman, 2022 yılının Tuşbalılar için hizmet ve yatırım yılı olacağını söyledi.

Başkan Salih Akman, “Zorlu bir süreçten geçtiğimiz 2021 yılını geride bırakırken en büyük temennimiz; tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınının sona ermesidir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm halkımızın yeni yılını tebrik ediyor, 2022 yılının ülkemize ve insanlığa sağlık, mutluluk ve barış getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.