BAŞKANIMIZ SALİH AKMAN’DAN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA MORAL ZİYARETİ

Başkanımız Salih Akman, Van YYÜ Prof. Dr. Dursun Odabaş Tıp Merkezi’nde tedavi gören lösemili çocukları ziyaret ederek onlara moral verdi.

2-8 Kasım ‘Lösemili Çocuklar Haftası’ dolayısıyla Hastane Başmüdürü Sefer Kuşan ve Hematoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Kamuran Karaman ile birlikte Hematoloji Servisi’nde yatmakta olan lösemili çocukları ziyaret eden Başkanımız Salih Akman, çocukların sağlık durumları ile ilgili yetkililerden bilgi aldı. Çocuklarla tek tek ilgilenen ve çocuklarına refakat eden aileler ile sohbet eden Başkanımız Salih Akman, çocukların hastane ortamında ihtiyaç duydukları; şampuan, dezenfekten, kağıt havlu, yatak koruyucu, tuvalet kağıdı, ıslak mendil ile satranç, çay fincanı, boyama kitabı ve resim defteri ile oyuncak hediye etti.

Tedavi gören çocukları düzenli olarak ziyaret ettiğini söyleyen Başkanımız Salih Akman, bugün de ‘Lösemili Çocuklar Haftası’ nedeniyle kendilerine moral vermek istediklerini söyledi. Başkanımız Salih Akman, “Her yıl ilçemizde bulunan Dursun Odabaş Tıp Merkezi’nde tedavi gören lösemili çocuklarımızı ziyaret ediyoruz. Karınca kararınca elimizden geldiğince de bir ihtiyaçları varsa imkanlarımız doğrultusunda belediye olarak karşılıyoruz. İnşallah, onlar da tedavilerinin ardından sağlıklarına kavuşup, hayatlarına sağlıklı bir şekilde devam edecekler” dedi.

Hastane Başmüdürü Sefer Kuşan ise; Başkanımız Salih Akman’ın her zaman gerek hastane ihtiyaçları gerekse hastaların bazı ihtiyaçlarının karşılanmasından desteklerini aldıkları söyledi. Kuşan, “Başkanımızın lösemili çocuklar konusunda yaptıkları destekleri ise bizler için çok önemlidir. Bu kıymetli destekleri için kendilerine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 Hematoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Kamuran Karaman da Başkanımız Salih Akman’a duyarlılığından dolayı teşekkür ederek, “Başkanımız geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda ‘Lösemili Çocuklar Haftası’ dolayısıyla yine bizleri ziyaret ettiler. Zaten başkanımız ile sürekli iletişim halindeyiz” ifadelerini kullandı.