Seçime, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu Başkanı Bayram Karakaş, Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu Başkanı Ahmet Aydan ve ANKESOB Başkan Vekili Mehmet Ali Okumuş'un aralarında bulunduğu isimlerin yanı sıra çok sayıda oda başkanı katılım sağladı.

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası 23. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda yapılan seçimde mevcut Başkan Sezayi Kara, 1318 oyun 949'unu alarak, yeniden başkanlığa seçildi. Rakibi Davut Akyüz ise 369 oy aldı.

“BU SEÇİMİN KAYBEDENİ YOK. HEP BERABER KAZANDIK, KAZANAN BERBER ESNAFIMIZ OLMUŞTUR”

Seçimin ardından konuşma yapan Kara, "2018'de verdiğiniz görevi 4 yıllık süreç içerisinde çok güzel taşıdık. Bundan sonra yeni dönemde de daha güçlü bir şekilde, birlik ve beraberlik içerisinde çözüm üreten bir anlayışla mesleğimizin saygınlığını, geleceğini çok daha iyi bir noktaya taşımak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Odamızın, mesleğimizin, meslektaşlarımızın hizmetindeyiz. Yaklaşık 2 yıldır pandeminin yarattığı olumsuz etkilerden nasibimizi aldık halen de bir ekonomik krizin etkilerini, girdi maliyetlerinde yaşanan artışı ve bu artışın sektörümüze etkilerini yaşıyoruz. İçinde bulunduğumuz bu zorlu süreçte mesleğimizi ayakta tutan, birlik ve beraberlik, istişare ve dayanışma içerisinde hareket  etmemiz olacaktır. Birlik ve beraberlik bundan dolayı çok önemli. Birlik olmak, güçlü olmamızı sağlar. Dolayısı ile bu seçimin kaybedeni yok. Hep beraber kazandık, kazanan berber esnafımız olmuştur. Odamız üyesi berberlerimiz için, kozmetikçilerimiz için, tedarikçilerimiz ve tüm paydaşlarımızla birlikte sektörümüz için hayırlı uğurlu olsun. Genel kurulumuza katılarak bizleri onurlandıran,  oyları ile kendim ve yönetimim için teveccüh gösteren, mesleğinin geleceğine duyarlı odamız üyesi tüm esnaf ve sanatkarlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca genel kurulumuzdaki süreci başarı ile yöneten Divan Başkanımız-ANKESOB Başkan Vekili Sayın Hüseyin Ar'a ve genel kurulumuza katılarak yanımızda olan Gölbaşı Belediye Başkanımız Sayın Ramazan Şimşek'e, federasyon ve oda başkanlarımıza, davetlilerimize, birlikte yol yürüdüğümüz yönetici ve mesai arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum."  Dedi.