Ali Batıhan Oğuz… Henüz 2 yaşındayken tanışmış otizmle... Ailesinin desteği ve sevgisiyle uzun ve meşakkatli bir yolda yürüyen Ali, çalışmalarıyla ailesinin olduğu kadar arkadaşları için de adeta bir başarı makinası.

         Ankara Büyükşehir Belediyesi Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi üyelerinden 22 yaşındaki Ali Batıhan Oğuz, yüzme dalında elde ettiği derecelerin yanı sıra sanatsal çalışmalarda gösterdiği başarılarla da örnek oluyor.

 

12 MADALYALI ÖRNEK YÜZÜCÜ

         Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından düzenlenen yarışmalarda tüm engelleri aşarak başarıya kulaç atan Ali Batıhan Oğuz'un, farklı stillerde tam 12 madalyası bulunuyor.

         Yarışmalarda Türkiye dördüncülüğü elde eden genç yüzücü, şampiyonluğu göğüslemek için antrenmanlarına hiç durmadan devam ediyor.

 

AZİM ENGEL TANIMIYOR

          Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi'nde özel bir eğitim alarak, engelsiz insanların bile öğrenmekte zorlandığı Kuranı-ı Kerim'i Arapça okumayı başaran, çini ve takı tasarımı ile ebru sanatıyla ilgilenen Ali Batıhan Oğuz'un çalışmaları, çeşitli sergilerde sanatseverlerin beğenisine de sunuluyor.

         Azmi ve inancıyla öğretmenlerinin takdirini, arkadaşlarının da sevgisini kazanan Ali Batıhan, aldığı bire bir eğitim sayesinde yeteneklerini geliştirdiği merkeze büyük bir mutlulukla geliyor.

 

BÜYÜKŞEHİR YANINDA