Toplantıya CHP Kastamonu milletvekili Hasan Baltacı , İstanbul Milletvekili Zeynel Emre , Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Merkez İlçe Başkanı İlke Karabacak , Kastamonu Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Tufan Seydioğlu , il , ilçe yöneticileri ve partililer katıldı. Partililer tarafından yoğun katılımın gerçekleştiği toplantıda partiye yeni katılan 85 üyeye rozetleri takıldı. 

Toplantıda söz alan Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Tufan Seydioğlu çoşkulu bir konuşma yaparak partilileri ayağa kaldırdı , partiye yeni katılan üyelere hitap eden Seydioğlu , ''Kastamonu örgütü olarak sizleri Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında görmekten onur ve şeref duyduk.Bizler sizleri aramızda görmekten mutluyuz ve gururluyuz. Aramıza hoşgeldiniz sefa getirdiniz. Kastamonu örgütü olarak herkesi kucaklıyoruz.'' dedi .

CHP'nin heyecan ve azimle iktidara yürüdüğünü vurgulayan Seydioğlu , ''Bizler Kastamonu örgütü olarak Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde partimize güç vermek için  bu çatının altındayız.Türkiye ‘ nin içinde bulunduğu zor durumdan kurtulması için , demokrasiye ve parlamenter sisteme evet demek için , Türk Milleti ‘ nin hakkını yiyen mültecileri göndermek için , ezilen , fakirleşen , Türk Halkının gelir düzeyini yükseltmek için ,çalışanlarımız için,emekçilerimiz için,esnafımız için,köylümüz için,işsiz gençlerimiz için ,hakça bölüşüm için , iş için , aş için , ekmek için ve geleceğimizin teminatı çocuklarımız  için , geleceğe güvenle bakabilmek için , durmadan , bıkmadan ,usanmadan,yorulmadan gecemizi gündüzümüze katarak omuz omuza mücadele edip 84.000 milyon Türk Milletini kucaklayıp Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşımaya ve Kastamonu da  yerel yönetimde iktidar olmaya, Kastamonu örgütü olarak sizlere söz veriyoruz.'' diye konuştu.