Çiğdemim derneği bu doğrultuda bu hafta içinde 3 etkinlik gerçekleştirdi.

 Çiğdemim Sinema Topluluğu; İngiliz Yönetmen Sarah Gavron’un 2015 yapımı DİREN  (Suffragatte) filmini birlikte izledi ve tartıştı. Filmin konusu tarihin en güçlü kadın mücadelelerinden biri olan Süfrajet Hareketidir. İşçi sınıfında yer alan, emeği sömürülen, erkeklerden daha fazla iş yüküne sahipken onardan daha az maaş alan kadınların ‘seçme ve seçilme haklarını’ elde etme mücadelelerini anlatan film ilgiyle izlendi. Filmin ardından katılımcılar film hakkında görüşlerini dile getirdiler.

 Çiğdemim Edebiyat Topluluğu edebiyatseverlerin bir araya gelip eserler hakkında düşüncelerini paylaştığı edebiyat etkinliklerini sürdürüyor. Bu çerçevede Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Huzur adlı kitabı katılımcılarla birlikte incelendi. Topluluk üyelerinden Rafet Aydoğan’ın sunumuyla yazar eser ve dönemin ele alındı. Çiğdem’de edebiyat etkinlikleri Ocak ayında Tahin Yücel’in  Kumru ile Kumru adlı kitabı ile devam edecek.

Dernek bünyesin de çalışmalar yürüten “Çiğdemim Derneği Gezi Topluluğu” tarafından sosyal ve kültürel sorumluluk projesi kapsamında 2015 yılında uygulamaya başlanılan ve üyeler ile mahalle sakinlerine Ankara'nın müzelerini tanıtmayı amaçlayan "Hep Birlikte Ankara Müzelerini Geziyoruz" etkinliklerinin 31.cisi gerçekleştirildi. Çubuk Bekirağalar Konağı ve Atatürk Orman Çiftliğinde bulunan Atatürk Evi’nin ziyaret edildi etkinlik oldukça beğenildi.

 Çiğdemim Derneği her alanda etkinliklerine devam ediyor.