Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya Milletvekili Aday Adayı Rıdvan Şenyurt, Türkiye’nin temel sorunlarını hâlâ çözemediğini belirterek, “Çocuklarımız siyaset konuşuyor. Bu durum çocuklarımız, gençlerimiz adına kaygı verici. Bir sömürü düzeni gelişti. Cebimizden alındı, beşli çete diye nitelendirdiğimiz kişilerin ceplerine konuldu. Biz buna karşı duruyoruz” dedi.


Cumhuriyet Halk Partisi Konya Milletvekili Aday Adayı Rıdvan Şenyurt, Konya’nın ve Türkiye’nin sorunlarını konuştu. Artık çocukların da siyaset konuşmaya başladığına işaret eden Şenyurt, bunun üzücü bir durum olduğunu belirterek, şunları söyledi:  "Ülkemizde seçime katılım oranı yüksek. Oysa medeni ülkelerde seçime katılım oranı daha düşük. Çünkü o ülkelerde seçim sonuçlarının hayat konforlarını çok değiştirmeyeceğini biliyorlar. Oysa bizim ülkemizde anayasa ayaklar altında. Mülk temelinden sarsılmış. Bunu yaşamımızın her alanında hissediyoruz. Artık Konya’nın sorunları ile Türkiye’nin başka coğrafyasındaki sorunlar temelde benzer sorunlar. Temelinde adalet tesis edilememesi var."dedi.

 

"ÇEVRE YOLU ŞART"

Henüz hayata geçirilmeyen çevre yolunun da bir ihtiyaç olduğunu dile getiren Şenyurt, “Konya’nın bir çevre yolunun olmaması büyük bir eksiklik. 122 kilometrelik proje bizi de heyecanlandırmıştı.  Şehrin konfor alanını arttıracak önemde bir çevre yolu. Konya’da aldığı göçle zaten oluşmuş bir trafik var. Bunu yok etmemiz gerek." ifadelerini kullandı.