DEVA PARTİSİNDEN GÜNEYDOĞU'DAKİ ÖĞRENCİLERİN EĞİTİMİNE DESTEK

DEVA Partisi Diyarbakır İl Yönetim Kurulu Üyesi, yazar ve şair Devran Sinanoğlu'nun geçen yıl başlatmış olduğu "Sağlıklı Bir Gelecek İçin Kitap Okumalı ve Okutmalıyız" sosyal sorumluluk projesi kapsamında öğrencilere kültür kitapları desteği devam ediyor.

Diyarbakır 'da 100 köy okulunda kütüphanelerin kurulmasına ve 100 bin kitabın kazandırılmasında katkıda bulunan yazar Devran Sinanoğlu'nun projesi şuana kadar Muş/Malazgirt, Ağrı/Doğubeyazıt, Şanlıurfa/Siverek, Erzurum/Yakutiye, Batman/Merkez, Mardin/Derik, Şırnak/Merkez, Rize/ Ardeşen, Bingöl/Merkez, Elazığ/Merkez, Van/Erciş ve Diyarbakır olmak üzere12 şehirde hayat geçirildi.

Geleceğimizin güvencesi olan çocuklara kitabı sevdirmek, okuma alışkanlığı kazandırmak; anne, baba ve öğretmenlere çocuklar için kitap seçme imkânı sağlamak için, 09-15 Kasım 2022 tarihleri arasında “Dünya Çocuk Kitapları Haftası” kutlanılıyor.

"Sağlıklı Bir Gelecek İçin Kitap Okumalı ve Okutmalıyız" projesi kapsamında, kitap sevgisini çocuklara aşılamak için 09-15 Kasım  tarihleri arasında kutlanan "Dünya Çocuk Kitapları Haftası" nedeniyle DEVA Partisinin Genel Başkan Yardımcıları Sanem Oktar ve Hasan Karal Güneydoğu'daki dezavantajlı öğrencilere kitap gönderdiler.
Kurumsal İletişim ve Tanıtım Politika Başkanı Sanem Oktar Şırnak/Merkez okuluna öykü ve masal kitapları gönderirken, Sivil Toplum İlişkileri Politika Başkanı Hasan Karal ise Mardin'in Derik ilçesindeki okula roman, araştırma ve deneme türünden kitaplar gönderdi.