Peugeot Ankara Ana Bayii Göral Otomotiv, Groupe PSA’nın çok markalı dağıtım ağı Distrigo’yu bünyesine kattı. “Her marka araca yedek parça” sloganıyla hizmete giren Göral Distrigo’nun açılışı, iş, siyaset ve cemiyet hayatının önemli isimlerini buluşturdu.

Groupe PSA’nın çok markalı yedek parça, aksesuar, lastik, ekipman ve profesyonellere yönelik ürünlerin dağıtım markası Distrigo, Türkiye’de büyümeye devam ediyor. Distrigo’nun Ankara ağı ise Göral Otomotiv bünyesinde hizmete girdi. Etimesgut’taki 13 bin metrekarelik devasa alanda hizmete başlayan Distrigo Yedek Parça Dağıtım Platformu’nun açılış törenine Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, eski milletvekilleri, belediye başkanları, Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, organize sanayi bölgeleri başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille ve Yedek Parça ve Servisler Genel Müdürü Michel Furth’un da aralarında bulunduğu iş, siyaset ve cemiyet hayatından çok sayıda konuk katıldı.

“Hedef Tüm Otomotiv Onarımları”

Törene evsahipliği yapan Göral A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı M.Nezih Allıoğlu, açılışta yaptığı konuşmada, Groupe PSA’nın; Peugeot, Citroën, DS, Opel olmak üzere dört otomobil markası bulunduğunu anımsatarak, “Group PSA özellikle son yıllarda geliştirdiği motor, şanzıman ve güvenlik unsurları ile pazar payını artırmayı başarmıştır. Distrigo platformları, tüm markaların bakım ve onarımını sağlayan yetkili ve özel servislere, en yüksek seviyede müşteri memnuniyetini sağlayabilmeleri adına doğru parçaları, doğru zamanda ve doğru fiyata sunmakta ve böylece servislerin günlük işinlerini kolaylaştırmaktadır. ‘Her marka araca yedek parça’ söylemini benimseyen satış ve lojistik yaklaşımı, Distrigo platformunu tüm yedek parça dağıtımı organizayonunda yetkili ve özel servisler için tek çözüm noktası yapmıştır. Göral Distrigo ile müşteri memnuniyetini esas alarak tüm otomotiv onarımlarında tek çözüm olmayı hedeflemekteyiz” dedi.

“Baran: Risk Almışlar, Kutlarım”

ATO Başkanı Gürsel Baran da konuşmasında, Ankara’nın en güçlü markalarından Göral’la, Groupe PSA’nın işbirliğinin önemine dikkat çekti, “Tüm araçların yedek parçalarının aynı noktadan verilecek olması önemli bir açığı kapatacaktır. Tabi ekonomik açıdan zor bir süreçten geçiyoruz. Kaynaklarımızın önemli bir kısmı terörle mücadeleye gidiyor. Buna rağmen devletimiz dimdik ayakta ve önemli bir mücadele veriyor. Bizlere düşen bu süreçte daha fazla çalışmak, üretmek, istihdam yaratmak ve ihracat odaklı olmak. Nezih Allıoğlu da bugün bu işi yapıyor. Böyle ortamda yatırım yaparak, işyeri açarak bir risk alan Nezih Bey’e teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Groupe PSA Başkanı: 200 Noktaya Ulaştık

Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille de bugün Avrupa’da 10 ülkede 144, dünya çapında ise 200 noktaya ulaştıklarını ifade ederek, “Türkiye genelinde ise 8 Distrigo Platformu ve toplamda 150 adet Peugeot, Citroen, DS ve Opel yetkili servisimiz ile birlikte binden fazla özel servis ve yedek parçacıya kesintisiz hizmet sağlıyoruz” dedi. Müşterilerin her zaman politikalarının merkezinde yer alacağını vurgulayan Groupe PSA Türkiye Yedek Parça ve Servisler Genel Müdürü Michel Furth de; “Günümüzde müşteriler pazarın tek bir tedarikçi aracılığı ile sunduğu alternatifleri kolayca bulmak için erişilebilir ve kaliteli bir çözüm aramaktadır. Distrigo müşterilerin tüm beklentilerini en yüksek seviyede karşılamayı esas alıyor” şeklinde konuştu. Törende konuşmaların ardından binlerce yedek parçanın yer aldığı devasa tesislerin açılışı, törene katılan konuklar tarafından hep birlikte yapıldı. Ardından tesisleri gezen konuklar, bu önemli yatırım nedeniyel Göral ailesini kutladı.