ELAZIĞDA HAYATINI KAYBEDENLER İÇİN ANKARADA KURAN OKUNDU

Elazığ’da meydana gelen deprem sonrasında Ankara’da Elazığ Kültür Derneğinin girişimiyle Kocatepe Camiinde Elazığ için Mevlid-i Şerif ve Kuran okundu. Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Elazığ Kültür Derneği yetkilileri konuya gösterilen hassasiyetten dolayı memnuniyetlerini dile getirdi.

“MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN”

 Elazığ Kültür Derneği Başkanı Haşim Çakırbay, “Bu hazin hadisede devletimiz ve milletimiz kenetlendi. Ölenlere Allahtan rahmet ve tüm yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Bu kış zamanında devletimizin yardımı ve milletimizin kenetlenmesi bizi rahatlatan bir boyut konuya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ediyorum. İnşallah Allah tekrar böyle elim bir hadiseyi tekrar yaşatmaz.” dedi.

“BİZLERİ YALNIZ BIRAKMADILAR”

Elazığ Kültür Derneği Başkanı Yardımcısı Mehmet Ergün, “Başkent Postasına konuyla alakalı hassasiyeti için teşekkür ediyorum. Ülkemizin ileri gelenleri sağ olsun bizleri yalnız bırakmadılar. Yurtiçi ve Yurtdışından yardımlar geliyor. Böyle bir hadisede milletimizin Elazığ için tek yürek olması bizleri duygulandırdı.” İfadelerinde bulundu.

 "CENAB-I ALLAHTAN TEMENNİMİZ BİR DAHA YAŞANMAMASI"

Malatya Arapgir Derneği Başkanı Hüseyin Özdemir, “Malatyalı ve Elazığlı kardeşlerime çok geçmiş olsun. Vefat edenlere Allahtan rahmet diliyorum. Elazığ da meydana gelen bu deprem Türkiye deki Büyükşehir Belediyelerinin koordinasyonlu çalışması ve iyi bir teşkilatlanma örneği göstermesi gerekli destekleri sağlaması bizleri memnun etti. Cenab-ı Allahtan temennimiz bir daha böyle elim hadiselerin gerçekleşmemesidir.” diyerek ifade etti.

Haber : Abdullah Kocabaş