Kahramankazan Belediyesi’nin 2019 yılı hizmet, yatırım ve çalışmalarını kapsayan faaliyet raporu oy birliği ile onaylandı. Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, faaliyet raporunun oy birliğiyle kabul edilmesi sonrasında tüm meclis üyelerine teşekkür ederek, gece gündüz demeden Kahramankazan için çalıştıklarını söyledi.

Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen Kahramankazan Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Serhat Oğuz’un çağrısıyla olağanüstü toplandı. Sosyal mesafe kuralları gereği Kahramankazan Belediyesi Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı, Başkan Oğuz’un başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda gündem maddeleri görüşüldükten sonra belediyenin 2019 yılı hizmet, yatırım ve çalışmalarını kapsayan faaliyet raporunun okunmasına geçildi. Bu sırada Başkan Oğuz yönetmelik gereği meclis başkanlığını, Başkanvekili Altuğ Yücelen Özcü’ye bıraktı. Mecliste grubu bulunan AK Parti, MHP ve İYİ Parti gruplarının faaliyet raporu üzerine görüşlerini bildirmesinin ardından raporun oylanmasına geçildi. Oylama sonucunda faaliyet raporu, AK Parti, MHP ve İYİ Parti’li tüm meclis üyelerinin oy birliğiyle onaylandı. 

Başkan Oğuz 15 ayı anlattı

Başkan Oğuz, faaliyet raporunun oy birliğiyle kabul edilmesi sonrasında tüm meclis üyelerine teşekkür etti. Oğuz, başkan seçilmesinin ardından geride kalan yaklaşık 15 aylık süreç içerisinde gece gündüz demeden Kahramankazan için çalıştıklarını belirterek, gerçekleştirilen çalışmalar ile yapın aşamasında olan projeler hakkında bilgi verdi. Başkan Oğuz bu kapsamda, kurdukları Kahramankazan Belediyesi İstihdam Merkezi (KİM) ile 500 vatandaşa yeni iş imkânı sağladıkları, kurdukları Kahramankazan dernek aracılığıyla 150 üniversite öğrencisine aylık 150 TL burs verdikleri, 2 yıldır çiftçilere hibe destekli 2 milyon sebze fidesi dağıttıkları, yatırım ihalesi tamamlanan Kahramankazan Millet Bahçesi’nin inşaatına önümüzdeki günlerde başlanacağı, Satıkadın Kentsel Dönüşüm Projesi’yel ilgili gelinen noktayı, merkez mahallelerine kuracakları kültür evlerinin ilkinin Atatürk Mahallesi’nde attıkları, kurdukları Kazan Bel Net şirketi ile Türkiye’de ilk kez bir belediye tarafından BTK’dan internet erişim ve altyapı lisansı aldıklarını ve şirketleri ile daha hızlı interneti daha ucuz fiyatla vatandaşlarla buluşturmaya başladıkları, araç kiralama dönemini sonlandırarak belediyenin öz kaynaklarıyla alınan 10 yeni aracı filoya kazandırdıkları ve ilçedeki eğitim ve spor alanında öğrencilere ve sporculara yönelik yaptıkları çalışmalar başta olmak üzere faaliyetleri meclis üyeleriyle paylaştı. Başkan Oğuz, Kahramankazan için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Başkan Oğuz’un konuşması meclisteki tüm meclis üyelerinden alkış aldı.