24 Ocak Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu ve Demokrasi Şehitlerini Anma gününde, ilçemizde bulunan Uğur Mumcu Parkı’nda, anıtı başında anıldı.

24 Ocak 1993 yılında Ankara’da aracına konulan bombanın patlaması sonucu aramızdan ayrılan, Türkiye’nin en önemli araştırmacı gazeteci ve yazarlarından biri olan Uğur Mumcu, vefatının 30.yılında saygı ve özlemle anıldı.

 Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli yaptığı açıklamada;

 

Ocak ayı ülkemiz için, aydınlanma adına karanlık, acılarla dolu bir ay ne yazık ki. Ülkemizde laik, tam bağımsız Türkiye mücadelesi veren onlarca aydınımız susturulmak için katledildi. Uğur Mumcu, Muammer Aksoy, Ahmet Taner Kışlalı, Bahriye Üçok, Çetin Emeç ve onlarca Atatürkçü aydın bilimin ve sanatın aydınlattığı bir dünyada, demokrasinin ve adaletin herkes için olması, hiç kimsenin hak ve özgürlüklerinden yoksun kalmaması adına savaş verirken öldürüldüler.

Bundan 30 yıl önce aramızdan çekip aldıkları Uğur Mumcu bugün bizlere ışık olmaya devam ediyor. Düşünenlerin öldürülmemesi, öldürülenlerin hiç unutulmaması dileği ile saygıyla anıyoruz” dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) dernek binasında düzenlenen anma programında Fethiye Belediyesi Kent Orkestrası,  Fethiye Belediyesi sanatçıları Aysun Karasaçlı ve Ali Tunç anma konseri gerçekleştirildi.