GELECEK PARTİSİ DİYARBAKIR İL BAŞKANI İLE ÖZEL RÖPORTAJ

Merhaba, sizleri tanıyabilirmiyiz ? (Özgeçmiş)


CEVAP : Silvan ilçesinde 1970 doğumluyum. Eğitim Fakültesi ve Hukuk Fakültesi mezunuyum. Çok sayıda STK’umda yönetim kurulu üyeliği ve kurucu il başkanlığı görevlerini yürüttüm.Türkiye Yüzme ve Güreş Federasyonlarında Disiplin Kurulu Başkanlığı ve üyesi olarak görev yaptım. Halen Diyarbakır’da serbest avukat olarak çalışmakta olup evli üç çocuk babasıyım.


Ne zamandan beri il başkanlığı yapıyorsunuz ?
CEVAP :

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu üyesiyim. 25/2/2020 tarihinden bu yana kurucu il başkanı olarak görev yapmaktayım.

İl başkanlığınız ve ekibinizin en güçlü yönleri nelerdir ?


CEVAP :Diyarbakır’da siyasi kültür ve hayatın tüm alanlarında siyasetin etkisi çok güçlüdür. Bu nedenle ekibimizi kurarken bu hususlara dikkat ederek oluşturduk.

Cesur, ehliyetli,samimi ve hem bölge hem de ülke sorunlarını bilen, çözüm üretebilecek, hizmet edebilecek nitelikte arkadaşlarla birlikte yola çıktık. Bugün itibari ile çok iyi tercihlerde bulunduğumuzu görmekteyiz.

Hem teşkilatlanma hem siyasi faaliyetler hem de cesaretleri ve samimiyetleriyle örnek bir ekip olduk. İnanıyorum ki bu ekip çok uzun süre hem ülkeye hem de bölgeye hizmet edecek imkanları yaratacaktır.

Sizce Diyarbakır'ın en önemli ilk 3 problemi nelerdir ve partinizin bununla alakalı çözümleri nelerdir ?


CEVAP :Şehrimizi ve bölgemizi çok ciddi anlamda etkileyen sorunların başında demokrasi ve insan hakları anlamındaki eksiklikler ve ihtiyaçlardır.

Bu bağlamda isimlendirmek gerekirde Kürt Meselesi en önemli sorunların başında gelmektedir. Bu mesele yüzünden hemşehrilerimiz ve bölge insanı büyük mağduriyetler yaşamıştır.

Sayılarını bilemediğimiz can kayıpları, tam olarak bilemediğimiz yerleşim yeri yakma, yıkma olayları,ekonomideki kayıplar bunların hepsi bölge insanı tarafından en çok takip edilen ve hassasiyet gösterilen sorunların başında gelmektedir. Bir diğer husus ise işsizlik ve buna bağlı ekonomideki sıkıntılardır.

Bölge ve şehrimizin nüfus yapısı çok genç, iş yapabilecek ve üretime katkı sağlayabilecek durumda iken maalesef iş imkanlarını kısıtlılığı ve ekonomideki sıkıntılardan dolayı bu muazzam fırsatı değerlendirme fırsatından mahrum durumdayız. Bir diğer önemli sorun ise hem yerel hem dr genel yönetim açısından Diyarbakır’ın tanıtımı ve potansiyelinin ön plana çıkarılmamış olmasıdır. Oysa ki 12 yıllık kesintisiz yaşamın devam ettiği coğrafyada hem doğa turizmi, hem inanç turizmi hem de kültürel eserlerin tanıtımının çok güçlü şekilde yapılması gerektiğini düşünüyorum.


Ankara'nın BAŞKENT POSTASI gazetesinin her ay çıkacak olan DİYARBAKIR eki için , ilk sayıya özel vermek istediğiniz bir mesaj var mı ?


CEVAP : Diyarbakır için ve sizin için , hayırlı olsun diyorum.
Teşekkürler