Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD)’nin uzun yıllardır ihtiyaç sahibi öğrencilere sağladığı burs desteği, giderek daha fazla sayıda öğrenciye ulaşıyor.

Fondan burs alan üniversite öğrenci sayısı bu kez 42. İstanbul Maratonu ile arttı. GGYD’yi temsilen maratona sanal olarak katılan dernek yöneticileri, Ankara’nın çeşitli noktalarında 10 kilometre koşarak bağış topladı. GGYD üyeleri sporculara büyük destek verdi, birkaç saat içinde adeta Nilüferler Yetişiyor Fonu’na bağış yağdı.

Fonda biriken bağışlarla halen 60 olan bursiyer sayısı 65’e yükselirken, GGYD Başkanı M.Nezih Allıoğlu, maddi olanakları kısıtlı başarılı öğrencilere burs sağlamak isteyen üyelerin, İstanbul Maratonu’nda koşan genç girişimcilere gösterdiği ilginin gurur verici olduğunu bildirdi. Nilüferler Yetişiyor Fonu’ndan burs hakkı kazanan öğrencilere aylık 300, yıllık 3 bin lira verildiğini anımsatan Başkan Allıoğlu, İstanbul Maratonu ile 5 yeni öğrencinin daha öğrenim hayatına dokunacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi, “Geleceğin girişimcileri belki de bu gençlerimizin arasından çıkacak” dedi.