Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) Yönetim Kurulu adına bayram mesajı yayınlayan Başkan M.Nezih Allıoğlu, Kurban Bayramı’nın ülkemize ve dünyaya sağlık, barış ve huzur getirmesini diledi. Türkiye’nin bulunduğu coğrafya itibariyle tarih boyunca üzerindeki ateşten gömleği hiç çıkarmamış bir ülke olduğuna işaret eden Başkan Allıoğlu, “Dünyanın en güzel ama en zor coğrafyasında güçlü olabilmek, güçlü kalabilmek için önce kendi içimizde birlik ve beraberliği tesis etmek, dayanışma ruhumuzu korumak, ne yaşayarsak yaşayalım işbirliğimizi sürdürmek zorundayız. Ülke olarak bugün de salgın ve terörle mücadele ile ekonomi ve dış politikada zorlu bir süreçten geçiyoruz. İşte bu süreci sağlıklı atlatabilmek için sadece devletin değil, sokaktaki vatandaşımızdan iş dünyasına, siyasilerimizden sivil toplum kuruluşlarımıza kadar toplumumuzun tüm dinamiklerinin üzerine düşen görevleri yerine getirmesi gerekmektedir” dedi.

 

Kontrollü Bayram Kutlaması, Tedbirli Tatil

Milli ve dini bayramlarımızın işte bu birlik ve beraberliğin, dayanışma ve yardımlaşma ruhunun güçlendiği en müstesna günler olduğunu hatırlatan Başkan Allıoğlu, “Kurban Bayramı’nın da içinde bulunduğumuz zor günleri, birlikte mücadele ederek atlatmamıza vesile olmasını diliyoruz. Özellikle salgın tehlikesinin devam ettiği bu dönemde, muhtemel ikinci bir dalganın sağlık, ekonomi ve eğitim başta olmak üzere hayatımızın her alanında daha büyük bir hasara yol açacağı asla unutulmamalı, kontrollü bayram kutlaması, tedbirli tatil kuralından vazgeçilmemelidir” diye konuştu.

 

Binlerce İşletme Sicil Affını Bekliyor

GGYD Başkanı Nezin Allıoğlu, aynı süreçte devletimizin de reel sektöre dönük direkt veya dolaylı destekleri mutlaka arttırması, binlerce işletmenin beklediği şekilde sicil affıyla ilgili yeni bir düzenleme yapması gerektiğini de bildirdi. Allıoğlu, şöyle devam etti: “Ayrıca ertelenen kredi ve vergilerin ödeme zamanı geldiğinde tek bir işletmenin dahi kapısına kilit vurması önlenmelidir.  Bayram coşkusunu doyasıya yaşayacağımız günlere duyduğumuz özlemle halkımızın mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyor, Mersin’deki kazada; yurt içi ve sınır ötesindeki operasyonlarda şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.”