İhracattaki başarısı, köklü kurum kültürü, modern üretim teknikleri ve kusursuz porselen anlayışı ile adından söz ettiren Güral Porselen, ev ve mutfak eşyaları endüstrisinin geleceğinin sergilendiği Zuchex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı’nda en yeni ve heyecan verici koleksiyonlarıyla dikkatleri üzerine çekti.

Ömürlük desen garantisiyle sektöründe fark yaratan DigiBone serisi, Zuchex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı’nda yine ziyaretçilerin gözdesi oldu

Sektöre yönelik fuarlara katılımın öneminden bahseden Güral Porselen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Harika Güral, “Küresel ev ve mutfak eşyası sektörünün öncü fuarı Zuchex Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı, yurt dışından birçok satın almacıya ev sahipliği yapması açısından ihracat hacmimiz için çok büyük önem taşıyor. Fuarlar firmalara, faaliyet gösterdikleri alandaki son yenilikleri görme, ticari bağlantılar kurma, ürün veya hizmetini en iyi şekilde tanıtma olanağı sunması açısından oldukça önemli faaliyetler. Dünyanın dört bir yanından yüksek satın alma yetkisine sahip binlerce satın almacıyı İstanbul'da ağırlayan fuarda yenilikçi ürünlerimiz ve inovatif tasarımlarımızla yer almaktan dolayı çok mutlu ve gururluyuz. Yeni satış kanalları açması ve ticaret fırsatları yakalamamız açısından fuarlara katılım sağlamalıyız. Alanında sektörünün en büyük küresel buluşması olan Zuchex Fuarı, ülke ekonomisine katkısından dolayı en önemli sektörlerden biri olarak öne çıkan ev ve mutfak eşyaları sektöründe büyüme trendini sürdürmemiz çok büyük rol oynuyor” dedi.

 

Güral Porselen hakkında: Üretim kapasitesi, üstün teknolojisi ve ürün çeşitliliği ile sektörün öncü firmalarından biri olan Güral Porselen, faaliyet gösterdiği porselen sektöründe modern üretim teknolojileri kullanarak, çevreye duyarlı, sağlıklı ve kullanışlı ürünleri ile globalleşen dünyada ülkemizi başarıyla temsil etmektedir. Üretim tesislerindeki fırınlarının birçoğunda ısı geri dönüşümüyle enerji tasarrufu sağlayan Güral Porselen, sürdürülebilir dünya faaliyetlerine önem veren çevre hassasiyeti yüksek bir firma olarak sektörünün liderleri arasında yerini almıştır. Güral Porselen, 2019 ve 2020 yıllarında İhracat Şampiyonları Ödül Töreni'nde ‘Porselen ve Seramik Sofra Mutfak ve Seramik Süs Eşyası’ kategorisinde kusursuz tasarımlarıyla 1.’lik ödülüne layık görülmüştür.