Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed ÖZTÜRK yayımladığı mesajında, "Rahmet, mağfiret ve cehennemden kurtuluş ayı olan Ramazan-ı Şerifi yaşantısıyla bize örneklendiren sevgili Peygamberimize ve onun necip al ve Ashabına salat ve selam olsun. Bu mübarek zamanların feyzi, rahmeti, bereketi ve mağfireti Ilgaz’ımızın, milletimizin ve gönül coğrafyamızın üzerine olsun.

Allah bu mübarek ayda dilimizi, kalbimizi, tefekkür dünyamızı ve bütün hayatımızı Ramazan’ın getirdiği güzelliklerle buluşturmayı nasip etsin. Bir yandan Ramazan ayına kavuşmanın sevincini yaşarken, bir yandan da böyle mübarek bir ayı salgının gölgesinde geçirecek olmanın burukluğunu hissediyoruz.  İçinde bulunduğumuz salgın sürecini atlattıktan sonra inşallah tekrar camilerde, gönül sofralarında buluşacağız.

Bu duygu ve düşüncelerimle Mübarek Ramazan ayını kutluyor; Ramazanı Şerif’in Ilgaz’ımıza, ülkemize, gönül coğrafyamıza ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini, bu mübarek ay vesilesiyle içinde bulunduğumuz salgın sürecinin bir an evvel son bulmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum.

Hoş Geldin Ya Şehri Ramazan