Genç Girişim ve Yönetişim Derneği'nin Nezih Allıoğlu başkanlığındaki yönetim kurulu, Kadın İşveren ve Sanayiciler Derneği (KAİSDER) Başkanı Göknur Atalay ve yönetimiyle biraraya geldi.  Son derece samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede Başkan Allıoğlu GGYD'nin; üye sayısı 8 yılda 80'den 500'e çıkan çok güçlü bir yapı olduğunu, üyelerin yüzde 35'inin kadınlardan oluştuğunu, bu tablonun Türkiye'ye örnek bir tablo olduğunun altını çizdi.

Güçlü Projelerde İşbirliği Yapalım

 Kadın girişimcilere, işverenlere, yöneticilere desteklerinin artarak devam edeceğini vurgulayan Başkan Allıoğlu, “Üreten kesimin iş potansiyelinin arttırmak için de başta STK'lar olmak üzere üretken her kurum ve kuruluşla işbirliğine hazırız diye konuştu. Bu anlamda KAİSDER ile de çok güçlü projelerde birlikte yol almayı umduklarını kaydeden Nezih Allıoğlu, "Ortak projeler hayata geçirelim" dedi. KAİSDER Başkanı Göknur Atalay da kadın motivasyonu ve istihdamının artmasını istediklerini söyledi, "Aslında kadın ve erkek ayrımı yapmıyoruz. Hepimizin sorunları ortak. Ülkemizin ve bizlerin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar, iki derneğin güçbirliği ile bir nebze olsun aşılabilir" diye konuştu.

 Ekonomiye Destek Toplantıları Başlıyor

İki derneğin yöneticileri görüşmede daha sonra ilki Aralık ayında olacak şekilde "Ekonomiye Destek Toplantıları" düzenlemeye karar verdi ve organizasyonu yürütecek komisyon üyelerini belirledi. İki derneğin üyelerinin katılımıyla düzenlenecek toplantılarda bakanlıklar başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri ve ekonomistler genç girişimciler ve kadın sanayicilerle biraraya gelecek, iş dünyasının beklentileri, destekler, ekonomideki gelişmeler ve sorunların çözümüne ilişkin paylaşımlarda bulunacak.