İKSAD Enstitüsü'nün yürüttüğü TÜRK DÜNYASI ETKİLEŞİMİNİ ARTIRMA ve BÜTÜNLEŞME PROJESİ - TDEABP 2021-2025, “Türk Dünyası'nın Yükselen Yıldızı, Genç Yetenek-2023 Festivali İstanbul”da tamamlandı.

Projenin amacının Türk kültür ve sanatının en önemli dallarının çağdaş seyirlik sahne sanatları seviyesine ulaşmasına katkıda bulunmak ve Türk coğrafyalarında yaşayan yeteneklerin çocuk yaşta birbiriyle kaynaşmasını hedeflemek olduğunu söyleyen İksad Genel Sekreteri Dr. Kaldygul ADİLBEKOVA, festivale Kazakistan’dan ve Türkiye’den yüzün üzerinde genç ve çocuğun katılarak performans sergilediklerini söyledi.

Etkinliğimize katkı ve desteklerinden dolayı Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Sn. Osman Bozali'ye, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. İsmail Günday'a, ADGSL kıymetli öğrencileri ve hocalarına, Kazakistan Kültür Bakanlığı, İl Kültür Müdürlüğü ve Mangistau il Müdürü Salmurzina hanıma, KATEAD ve Üsküdar Belediyesi mensuplarına teşekkür eden Dr. Kaldygul ADİLBEKOVA projelerinin diğer Türk Cumhuriyetlerini de kapsayacak şekilde 2023 yılı içerisinde devam edeceğini sözlerine ekledi.