İlahiyatçı Abdullah İmamoğlu Kur'an ve Hayrat Derneği'ne Konuk Oldu

Ankara'da Köklüdeğişim Yayınevi'nde haftalık tefsir programları ile takipçilerinin karşısına geçen İlahiyatçı Abdullah İmamoğlu , Diyarbakır'da Kur'an ve Hayat Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin konuğu oldu. 

Geçtiğimiz hafta gündemdeki Göçmen krizi ile ilgili yaptığı sohbetin yankıları devam eden İmamoğlu Peygamberler ve Sahabeler Şehri Diyarbakır'da konuk olduğu dernekte önemli konulara değindi. 

Peygamber Efendimizin dönemindeki cahiliye döneminde yaşananlara Cahiliye 1 dersek , günümüzdeki haram ve yanlışların yoğun olduğu bu devre Cahiliye -2 dememiz gerekir dedi. Kur'an ve Hayat Derneği'nde delilleriyle Kur'an hayatımızda olmadığında yaşanan sorunlar ve hayatımızda olduğunda olabilecekleri örneklerle betimledi. 

Konuşmasında yer yer sahabelerden örnek verip konukları Duygulandıran İmamoğlu günümüzde tek kurtuluşun İslami Hayatı bir bütün olarak tatbik edilmesiyle yaşanabileceği söyledi. 

Yaşanan geri kalmışlık , yozlaşmış toplum yapısı , ekonomik dar boğaz , ırkçılık , göçmen krizi , İslam Hayatı'ın dışındaki batıl düzenlere ayrı ayrı değinen İmamoğlu , konuşmasının ardından hem bir sahabe geleneği olan helalleşme ile sonlandırdı , hemde dua etti.

Sıcak ve samimi bir atmosferde geçtiği gözlenen sohbet , ikramlarla ve bireysel soru cevaplarla son buldu.

Abdullah İmamoğlu'nun Güneydoğu'da ziyaret ve  programlarına Batman ile devam edeceği öğrenildi.

Başkent Postası /Murat Genç / Diyarbakır