Ilgaz Halk Eğitim Merkezi Bahçesinde düzenlenen sergiye Ilgaz Kaymakamı Osman Uğurlu, Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk, Ilgaz Siyasi Parti Başkanları, Ilgaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ünal, İlçe Müftüsü Kemal Menceloğlu, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Aydın Bahçeci, okul müdürleri, öğretmenler ve kursiyerler katıldı.

Resim, çini, iğne oyası, kanaviçe, rölyef, makrome, seramik, tezhip, giysi gibi geleneksel eserlerinin yer aldığı serginin açılışını Ilgaz Kaymakamı Osman Uğurlu ve Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk yanlarındaki heyetle beraber yaptı.

Ilgaz Kaymakamı Osman Uğurlu: “Geleneksel el sanatlarımızı ve unutulmaya yüz tutmuş eserleri gün yüzüne çıkaran ve Hayat Boyu Öğrenme gibi önemli bir konuyu etkinlik teması olarak belirleyen Milli Eğitim Bakanlığımıza ve tüm ilgililere teşekkür ediyorum.” şeklinde duygularını ifade etti.

Kaymakam beyin açıklamasının ardından Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk ise yaptığı açıklamada: “Ilgaz’ımız ile gurur duyuyoruz. İlçemizde geleneksel el sanatlarımızın gün yüzüne çıkartılması konusunda taşın altına elimizi koyacağız. İlçemizde yıllar önce yıkılan Ulupınar Mahallesindeki Gavur Hanını iki katlı bir konsept olarak inşa edeceğiz ve burada kuracağımız YÖRESEL ÜRÜNLER ÇARŞISIYLA Kastamonu’daki Nasrullah Meydanı benzeri bir yapıyı meydana getireceğiz. Yine çılgın projemiz olan Dibek Çayırı Mevkiinde yapımına devam ettiğimiz Rekreasyon alanına da Turizm Amaçlı bir yöresel ürünler çarşısı açacağız ve bu tür çalışmalarımızı buralarda ilçemiz ekonomisine kazandıracağız. Bugün bunun gururunu yaşıyor, bu sergideki ürünlere baktığımda bu güzel eserlerin ileride sözünü ettiğimiz yapıları kurduğumuzda halkımızın beğenisini kazanacağından hiç şüphe etmiyorum. Bu güzel sergiyi düzenleyen tüm herekse teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer yerdi.

Birbirinden güzel geleneksel eserlerinin yer aldığı sergide tüm stantları tek tek  gezerek kursiyer ve öğreticilerden bilgi alan protokol heyeti emeği geçen herkese teşekkür etti.