İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ: VATANDAŞ İŞİNİ AŞINI SURİYELİLERE KAPTIRMA TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYA!

-VATANDAŞ, SURİYELİLER’DEN VE YARATTIKLARI ASAYİŞ OLAYLARINDAN ÇOK RAHATSIZ VE HUZURSUZ

-KAYSERİ’DE SURİYELİ PROBLEMİ GİDEREK ARTIYOR

-YOKSULLUK VE AÇLIKLA BOĞUŞAN HEMŞEHRİLERİMİZ BU YÜKÜ DAHA FAZLA TAŞIMAK İSTEMİYOR

-SURİYELİ SORUNUNU ÇÖZMEYE YÖNELİK GEREKLİ ADIMLAR İKTİDAR TARAFINDAN BİR AN ÖNCE ATILMALI

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Meclis’te yaptığı konuşmada, Kayseri’de Suriyeli probleminin giderek arttığına dikkat çekerek, “Hemşehrilerimiz sürekli şikâyet hâlindeler, Suriyelilerden ve yarattıkları asayiş olaylarından çok rahatsız ve huzursuzlar” dedi. Ataş, “İşsizlikle mücadele eden Kayserili işini ve aşını Suriyelilere kaptırma tehlikesiyle karşı karşıyadır” sözleriyle de dikkat çekti.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) vatandaşın sorunlarını gündeme taşımaya ve iktidara çözüm çağrısı yapmaya devam ediyor. Ataş, bu kez de Suriyeliler konusunu gündeme taşıdı ve vatandaşın bu konuda huzursuz olduğunu dile getirdi.

KAYSERİ’DE SURİYELİ PROBLEMİ GİDEREK ARTIYOR

İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş, Meclis’te konuyla ilgili söz alarak, şu ifadeleri kullandı: Kayseri’de Suriyeli problemi giderek artıyor. Hemşehrilerimiz sürekli şikâyet hâlindeler, Suriyelilerden ve yarattıkları asayiş olaylarından çok rahatsız ve huzursuzlar. Yoksulluk ve açlıkla boğuşan hemşehrilerimiz bu yükü daha fazla taşımak istemiyor. Zamanında geçici olarak geldiği söylenen Suriyelilere özel okullar yapılmakta, çıraklık ve mesleki eğitim projeleriyle Suriyeliler şehrimizde kalıcı hâle getirilmeye çalışılmaktadır. İşsizlikle mücadele eden Kayserili işini ve aşını Suriyelilere kaptırma tehlikesiyle karşı karşıyadır. 80 bin Suriyeliye ev sahipliği yapan huzur şehri Kayseri’de Suriyeli sorununu çözmeye yönelik gerekli adımlar iktidar tarafından bir an önce atılmalı, vatandaşlarımızın ve şehrimizin huzuru ve güvenliği sağlanmalıdır.