KARAYAZI'DA IRKÇILIĞA GEÇİT YOK

Erzurum'un Karayazı ilçesinde Kürtçe ve Türkçe "Hoş geldiniz" tabelasının önünde , hadsiz, ırkçı , nefret söylemi barındıran , uygunsuz fotoğraf çekilip sosyal medyada paylaşan 4 öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 4 öğretmenin, Karayazı girişindeki Kürtçe ve Türkçe "Hoş geldiniz" yazılı tabela önünde uygunsuz fotoğraf çekerek sosyal medyadan paylaştığı belirtildi. Paylaşım üzerine Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce öğretmenler hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı.

SAVUNMADA BİLE SUÇ VAR :  "BİR DAHA DÖNMEYECEĞİMİZİ VURGULAMAK İSTEDİK"

Öğretmenlerin soruşturma kapsamında verdikleri ifadeler de ortaya çıktı. Hareketin Kürtçe'ye yönelik olmadığını savunan öğretmenler, savunmalarında "Tayinlerimizin çıkma dönemine yaklaştığımızı ve bir daha Karayazı'ya dönmeyeceğimizi vurgulamak istedik" dedi. PEKİYA GERİDE KALANLAR , PEKİYA EKMEĞİNİ YEDİĞİNİZ VE NANKÖRLÜK YAPTIĞINIZ İNSANLAR...

KAYMAKAM SARIDOĞAN : KESİNLİKLE KABUL EDİLEMEZ 

Olaydan derin üzüntü duyan Kaymakam Muammer Sarıdoğn'nın olayın sosyal medyada duyulmasının ardından gerekli işlemleri yaptığı öğrenildi.

BAŞKENT POSTASI MEDYA GRUBU ADINA YORUM :

Sportif başarılar , ağır kış şartlarına rağmen  karla mücadele çalışmalarındaki çalışkan işçiler ve yeni projelerle gündeme gelen Karayazı'da yaşanan bu ırkçı , provakarif eylem şüphesiz  karşılıksız kalmayacak. Kardeşlik iklimini bozmaya yetmeyecek. 

Geçtiğimiz ay benzeri bir provakasyon Diyarbakır ve Erbil Valisinin hediyeleşmesi üzerinden gündem olmuş , Kürt ve Kürtçe'ye tahammülsüzlük bir kez daha ortaya çıkmıştı. Kardeşliğimizi karşı atılan her türlü eylemi lanetliyor, ırkçılığı hortlatan dört bayan öğretmenin yargılama süreçlerini basın mensupları adına takip edeceğimizi belirtiyoruz. 

Fotoğrafa yorum yapanlar : Bunlar nasıl insan , nasıl kadın , nasıl öğretmen dedi. 

İşte o paylaşımlar ile ilgili basına yansıyan kareler ,